Güzellik

Adım adım manikür nasıl yapılır

Ellerinizin güzel görünmesi için manikür yapılması gereklidir. Kolay ve etkili adım adım manikür nasıl yapılır tekniği ile sizler kendi manikürünüzü yapacaksınız. Tırnaklarınız manikür ile hem doğal hem de çok havalı bir hal alır. Güzel bir görüntü için düzenli manikür yapmalısınız.

Etkili Çözümlerle Adım Adım Manikür Nasıl Yapılır

Adım adım manikür nasıl yapılır
Adım adım manikür nasıl yapılır

Maniküre başlamadan önce tırnaklarınızda yer alan ojeyi iyice temizleyin. Kolay ve etkili adım adım manikür nasıl yapılır ve bu konuları iyi takip ederseniz tırnaklarınızın ne kadar bakımlı olduğunu sizler de göreceksiniz.

İlk adım: Tırnaklarınızı tırnak makası yardımı ile kısaltın. Tırnaklarınızı daha sonra törpüleyin. Törpü işlemini ortadan yanlara doğru yapmaya çalışın.

İkinci adım: Tırnaklarınızı yumuşatmak için küçük bir kaba özel tırnak yumuşatıcı koyun. Ellerinizi bu suda 15 dakika kadar bekletin.

Adım adım manikür nasıl yapılır
Adım adım manikür nasıl yapılır

Üçüncü adım: Tırnaklarınız suyun içinde yumuşayınca daha kolay şekle girer. Tırnak etlerinizi geriye doğru özel makaslar ile ittirin. Tırnak etlerinizi keserken çok dikkat etmeli ve hijyen kurallarına uymalısınız. Mikrop kapmamanız için özel işlem gerekir.

Dördüncü adım: Tırnaklarınıza güzel bir şekilde oje sürün. Oje sürerken özellikle dikkat edeceğiniz nokta ikinci katı sürün. İlk katın iyi kurumuş olması gereklidir.

Beşinci adım: ellerinizi nemlendirin. Bu işlemi ojeleriniz iyice kuruduktan sonra gerçekleştirin. Tırnaklar için özel geliştirilmiş bakım kremleri tırnakların hem sağlığını korur hem de uygun şekilde ojenin daha kalıcı olmasını sağlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Manikürün bu kadar kolay yapabileceğini tahmin etmezdim. Aşamalarını dikkatli bir şekilde anlatmışlar. Böylece daha kolay uygulamış oldum. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu