Ekonomi

Salon Avize Modelleri Önerisi

Aydınlatmanın iyi olması salon için oldukça önemlidir. Salon aydınlatması için  kullanılacak eşya ve materyaller bu yüzden dikkatlice seçilmelidir.

Salon Aydınlatma Önerileri

Evde en çok kullanılan odalardan biri salondur. Televizyon izlemek, oturmak, misafir ağırlamak, dinlenmek, yemek yemek gibi pek çok aktivite için salon kullanılır. Bu yüzden salonlarda birbirinden farklı aydınlatma modelleri bir arada bulunmalıdır. yemek masasının olduğu yer için farklı bir avize, oturma bölgesinde kullanmak için farklı bir avize tercih edilebilir.  Böylece etkin bir aydınlatma sağlanır.

Etkin bir aydınlatma için  salonlarda avize tercihi  yapılırken günlük yaşantımızda ve tarzınıza uyan tasarımların  yer aldığı modeller tercih edilmektedir. Son yıllarda salonlarda yemek masalarının bulunduğu alanda en çok tercih edilen modeller sarkıt avize modelleridir. Salonun tamamında kullanılan avize modellerini takım olması bir zorunluluk olmasa bile birbirleriyle uyumlu olması tutarlı bir görünüm için şarttır.

Salon Aydınlatmalarında Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar

Yeni baştan dekore edilen salonlar için aydınlatma noktaları daha önceden belirlenerek bu noktalara göre prizler ve aydınlatma düğmeleri düzenlenebilir.  Böylece avizeyi ortalamak için fazla uzatmak veya eşyaların yerini değiştirmek zorunda kalmadan aydınlatma sorunu çözülebilir. Dimmerli anahtarlar tercih edilerek ışığın parlaklığı istenilen seviyeye getirilir. Salonları aydınlatmak için avize kullanılmasının yanı sıra yardımcı ve dekoratif amaçlı ayaklı lamba, okuma lambası, abajur veya duvar aplikleri de kullanılabilir.  Bu sayede hem hoş bir görüntü elde etmiş olursunuz hem de değişik bir ortam yaratılmasına yardımcı olursunuz.

Sizlere sunmuş olduğumuz salon avize modelleri önerisi ile alakalı  bilgiler sayesinde karakterinizi ve zevklerinizi yansıtan evinizde uyumlu avize modelleri arasından istediğinizi tercih ederek salonunuzun  dekorasyonunda ve aydınlatmasında istediğiniz ortama kavuşabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu