Güzellik

Deniz Tuzuyla Gelen Güzellik

Büyük paralar harcayarak masaj salonlarınıza gitmenize gerek kalmadı. Deniz tuzunun mucizevi etkisini sizler de göreceksiniz. Peeling etkisi yaratacak ve sizlerin cildini ferahlatacaktır. Ölü deniz tuzu gerekli yağlarla her zaman bedeni canlandırır. Deniz Tuzu ve peeling etkisi ile cildi yeniden canlandırın. Cildi canlandırırken besleyen özel maske tarifleridir.

Deniz Tuzuyla Gelen Güzellik
Deniz Tuzuyla Gelen Güzellik

Peeling Etkisi Yaratan Deniz Tuzuyla Gelen Güzellik

Deniz tuzu yüz ve vücuda rahatlıkla uygulanır. Deniz tuzu ve peeling etkisi ile cildin üst tabası ölü hücrelerden arınır. Deniz tuzu yerine kaya tuzu da kullanılır. Deniz tuzu bedeni canlandırır ve tekrar eski sıkılığına kavuşturur. Ayda bir kez ya da on beş günde bir bu maskeleri yapabilirsiniz. Maskeler özellikle vücudunuza uyguladığınız zaman 1 saat bekleyin ve daha sonra ılık bir duş alın.

Deniz Tuzuyla Gelen Güzellik
Deniz Tuzuyla Gelen Güzellik

Mükemmel ve doğal bir cilt losyonu: Yüze uygulayacaksanız ilk olarak bir kâsenin içerisine yarım çorba kaşığı deniz tuzu içerisine bal karıştırın. Bal yerine yarım çorba kaşığı gül yağı da ekleyebilirsiniz. Tuzu iyice eritin ve malzemeyi cildinize sürün. 20 dakika bekleyin ve daha sonra bir fırça yardımı ile yüzünüzü ovun. Göz çevresine sürülmez.

Zeytinyağlı deniz tuzu karışımı: 3 çorba kaşığı zeytinyağı içerisine 1 çorba kaşığı deniz tuzu ekleyin. Tuzun erimesini bekleyin ve daha sonra cildinize sürün. Peeling etkisi yaratacak ve cildi temizleyecektir. Topuk, dirseklere de kullanılır. Cilt yumuşak oluyor ve canlı görünüyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Deniz tuzu cilde çok sağlıklı yazın denizden aldığım suyu haftada birken saçıma ve yüzüme sürüyorum yağlı bir cilde sahip olduğum için yağ dengesini düzenliyor ve daha berrak daha saf ve temiz bir görünüm sağlıyoruz .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu