Güzellik

30’lu Yaşlarda Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapın

Cilt bakımı, hangi yaşta olursa olsun bir kadın için son derece gerekli, kişisel bakımdır. 30’lu yaşlardaki bir kadın içinse, zaruri bir ihtiyaçtır. Çünkü bu yaşlarda kırışıklıklar oluşmaya ve belirginleşmeye başlar. Doğru cilt bakımının yapılması, ileri yaşlar için adeta bir yatırımdır.

Her kadın genç ve güzel görünmek ister ve yaşları ilerlese bile ciltlerinin canlı, sağlıklı ve genç görünmesi için ellerinden geleni yaparlar. 30’lu yaşlarda doğru cilt bakımı uygulamalarının, genç kalma üzerinde mucizevi etkileri vardır. Bu yaşlarda, ciltte yağ üretimi %30 azalıyor ve kadınların büyük bir kısmının göz kenarları ve alın çevresinde kırışıklıklar oluşmaya başlıyor. Yapılan araştırmalara göre, bu oran %60 gibi ciddi sayılabilecek bir orandır.

30’lu yaşlarda cilt temizliği nasıl yapılmalıdır?

Cilt tipine uygun toniklerle veya gül suyu ve su karışımı doğal bir tonikle, sabah ve gece yatarken yüz temizlenmeli ve kuruması engellenmelidir. Cildi çok çabuk kurutacağı için sabun kullanmamaya özen gösterilmelidir. Otuzlu yaşlarda cilt temizliği, oluşabilecek kırışıklıkları engellemede ilk adımdır.

30’lu yaşlarda ne tür kremler veya doğal ürünler kullanılmalıdır?

Bu yaşlarda, cilt gözeneklerini tıkadığı ve siyah noktalara sebep olduğu için, yağlı kemlerden kaçınmalı, sadece cildi nemlendirecek doğal kremler ve maskeler kullanılmalıdır.

Eğer nemlendiricili bir krem kullanılacaksa, içeriğinde A vitamini bulunan kremleri akşam, içeriğinde C, E vitaminleri bulunan krem ve serumları sabah kullanmak daha doğru olacaktır. Özellikle yazın dışarı çıkarken, mutlaka güneş koruyucu kullanmak gerekir. Otuzlu yaşlarda göz çevresi asla ihmal edilmemeli, buranın her zaman nemli olmasına özen gösterilmelidir.

Eller, yaşlılık belirtilerinin en fazla görüldüğü bölgelerdir. Bundan dolayı, yüze sürülen kem veya bitkisel maskelerin, ellere de uygulanması gerekir. Ellerin suyla temasından sonra, mutlaka kurulanması ve uygun nemlendirici sürülmesi gerekir.

Otuzlu yaşlarda estetik uygulamalar yapılabilir mi?

Önleyici olarak, otuzlu yaşlarda dolgu uygulamaları ve lazerle cilt gençleştirme gibi yöntemler uygulanabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu