Hamilelik

Anne Oluyorum

Adet döneminin gecikmesi ile başlayan ilk belirti ile birlikte yapılan test sonuçlarının pozitif olması, içinizde bir canlının yaşadığının habercisidir. Hamileliğin başlaması ile birlikte anne adaylarında yeni bir heyecan ve hayata bağlılık görülür. Ay ay gelişen bu canlıyı yaklaşık altı aylık olduğunda artık hissetmeye başlarsınız. Bu muhteşem mucizevî duruma ilk gebelikte alışmak oldukça zordur.

hamilelik
hamilelik

Anne adayı hamilelik boyunca bebeğine bir şey olup olmadığı ile ilgili stres ve kaygı yaşar. Sürekli kendini ve bebeğini kontrol etme ya da ettirme isteği duyar. Bu konu ile ilgili araştırma yapar. Anneliğin ilk adımları atılırken, yolculuğa çıkmış olan minik canlı da kendini olanca hızı ile geliştirerek, ona bunca değer veren annesine ulaşacağı güne kadar gelişimini tam olarak tamamlar. Anne ve bebeğin gelişim için gösterdikleri bu özveri sonrasında mutluluk verici özlem dolu buluşma yaşanır.

Gebelikte Beslenme

Hamilelik başlangıcından itibaren beslenemeye oldukça önem verip, zararlı olan birçok şeyden kaçınmanız gerekir. Bunun yanı sıra bitki çaylarını tüketmek bebeğe zarar verebileceğinden tavsiye edilmez. Ayrıca bazı besinlerinde bu dönemde tüketilmemesi gerekir.

anne olmak
anne olmak

Özellikle çiğ et ya da tam temizlenmemiş meyve ve sebzeleri tüketmemeniz önerilir. Süt içimi de sanıldığının aksine akşam yatarken değil sabahları alınması öneriliyor. Akşam süt içip yatan anne adayı mide yanması ya da gaz gibi durumlar yaşayabilir. Bunun yanı sıra bebek için faydalı olan tüm besinleri tüketebilirsiniz.Hamilelik ile ilgili daha detaylı bilgi için http://www.gebelikveannelik/hamilelik adresinden ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu