Moda

Basen Bölgesi Geniş Kadınlara Giyim Önerileri

Kadınlar için basen bölgesindeki kilolar oldukça büyük bir problem oluşturur. Ancak giyim önerileri ile basen bölgesindeki kilolardan kurtulmak mümkündür.

Doğru Rengi Tercih Edin

Doğru renk tercihi ile basen bölgesi geniş görünüm ortadan kaldırılır. Her zaman kadınların kurtarıcısı olan koyu renkler, basen bölgelerindeki kilolardan da onları kurtarırı. Bu nedenle de kadınlar renk tercih ederken, öncelikli olarak koyu renge sahip kıyafetler kullanmalıdır.

Basen bölgesi için doğru renk kullanmak kadar, tercih edilen kıyafet modeline de dikkat edilmesi gereklidir. Uzun çizgiler sayesinde basenler daha sık ve küçük bir görünüm içerisinde bulunabilir. Ayrıca enine çizgilerden uzak durmak da basen bölgesi genişliğini engellemede son derece önemlidir.

Geniş Kıyafetlerden Uzak Durun

Basen bölgesi geniş kadınların yaptıkları yanlışlıklardan en önemlisi de geniş kıyafetleri tercih etmektir. Basen bölgesini tamamen kapatan geniş kıyafetler sayesinde fazla kilolarından da kurtulmak istenir. Ancak geniş kıyafetler, kadınlar daha fazla kilolu görünmesine neden olur. Özellikle de basen bölgesi detaylarına sahip kıyafetler nedeni ile kişilerin geniş basenleri daha da artış gösterir.

Basen bölgesini geniş gösteren detaylar arasında kemerler de yer alır. Bu nedenle de basen bölgesi şikâyeti içerisinde bulunan kadınların kemer kullanımından uzaklaşması gerekir. Daha dar ve vücuduna yapışan kıyafetler her zaman kadınların basenlerini küçük göstermeye olanak sağlar.

Topuklu Ayakkabı Kullanın

Geniş basene sahip olan kadınlar için topuklu ayakkabılar kurtarıcı bir özellik sağlar. Topuklu ayakkabı tercih etmek, kadınların bacak boyunu uzatan bir görünüm sağlar. Geniş basenli kadınlar için topuklu ayakkabı giymek; dikkatin basenden uzun bacaklara kaymasına olanak sağlar. Bu sayede de basen büyüklüğü görünümden kurtulabilirsiniz. Ayakkabı ya da kıyafet tercihini doğru bir şekilde belirlemek bu noktada son derece önemlidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu