Güzellik

Cilt Tiplerine Göre Cildi Tazeleyen Limon Maskeleri

Limon, cilt üzerinde derinlemesine temizlik yaparak adeta tonik etkisi  yaratmaktadır. Cildi ölü deriden arındırarak, tazeleyen ve yenileyen limon maskelerini cilt tipinize uygun olarak deneyebilirsiniz.

Yağlı ciltler için limon maskesi
Yağlı ciltler, oldukça problemli ancak düzenli ve etkili bakım uygulandığında ise  sağlıklı görünebilen ciltlerdir. Yağlı ciltlerde bakım maskelerinin gözenekleri derinlemesine temizleyebilmesi önemlidir. Yağı ciltler için cildi yenileyen limon maskesini hazırlamak için bir çorba kaşığı gülsuyu, bir çorba kaşığı salatalık ezmesi, yarım limonun suyu ve bir tatlı kaşığı portakal yağı karıştırılarak cilde masaj yoluyla uygulanır. Yağlı ciltleri canlandıran limon maskesi ciltte 20 dakika bekletilerek cilt yıkanır.

Kuru  ciltler için limon maskesi
Problemli bir cilt olan kuru ciltlerde, bakım ürünlerinin cildi nemlendirmesi önemlidir. Kuru ciltleri hem  ölü tabakadan temizleyen hem de nemlendirerek kuru ciltleri tazeleyen maske hazırlamak istiyorsanız; bir dilim muzu ezin ve bir tatlı kaşığı bak ile özdeşleştirin. Bu karışıma bir fincan kahve telvesi, bir tatlı kaşığı limon ve iki tatlı kaşığı yoğurdu da ekleyerek cildinizde 20 dakika bekletip, yıkayın.

Normal cilt tipleri için limon maskesi
En şanslı cilt tiplerinden normal ciltleri haftada bir uygulayacağınız limon maskesi ile her zaman sağlıklı ve diri tutabilirsiniz. Normal ciltleri yenileyen ve tazeleyen limon maskesi hazırlamak için bir  çorba kaşığı (silkme) pirinç ununa bir tatlı kaşığı yoğurt, bir çorba kaşığı soda, bir tatlı kaşığı bal ve karışım maske kıvamını alana dek limon suyunu ekleyerek normal ciltler için limon maskesini cildinize 20 dakika uygulayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu