Dekorasyon

DEKORASYONDA DEĞİŞİK FİKİRLER

DEKORASYONDA DEĞİŞİK FİKİRLER

İnsanların yaşadıkları mekanın rahat,güvenli,huzurlu ve görsel olarak hoş bir hale getirilip düzenlenmesine dekorasyon denir.Günümüzde dekorasyon insanların günlük hayatı içerisinde çok önemli bir pozisyon almıştır.

Dekorasyonda değişik fikirler elde etmek aslında çok kolaydır.Birazcık yaratıcılık ve el becerisi ile sanatsal ve görsel olarak hoş akımlar ortaya çıkabilir.

Renkleri kullanmak dekorasyonda hayati önem taşır.Örneğin oturma odanızın renklerini değiştirerek farklı bir ortam yaratabilirsiniz.Soğuk kış aylarında odanızın rengini koyu renklerle değiştirmek size çok güzel sonuçlar verecektir.Aynı şekilde sıcak yaz aylarında oda renginiz için açık renkler tercih etmeniz yararlı olacaktır.

Çok az bir masrafla yatak odanızda değişiklikler yapabilirsiniz.Bunun için lazım olan eşyalar; boya fırçası ve su bazlı  yağlı boya. Bundan sonrası sizin yaratıcılığınıza kalmıştır.Örneğin yatak başlığınızın olmadığını varsayalım.Yatağınız baş kısmındaki duvarın üzerine çeşitli şekillerle boyayarak yatak başlığı havası katabilirsiniz.Hem ekonomik hem yaratıcı hem de orijinal bir tasarım sahibi olursunuz.Tabi bunu yaparken oda renginizin göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Küçük değişiklerle evinizin dekorasyonunda değişik fikirler elde edebilirsiniz.Mutfağınız eski veya yeni yada modern veya klasik olabilir.Aynı şeklide ufak değişikliklerle büyük farklılıklar ortaya çıkarabilirsiniz.Mesela mutfak eşyalarınızı değiştirebilir yada mutfak dolaplarınızı değiştirebilirsiniz.Bunları hem kendi yaratıcılığınızla hem de dışarıdan büyük yapı marketlerden alışveriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

Kısacası her şey sizin elinizde denemekten korkmayın ve farklı fikirlere her zaman açık olun.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu