Moda

Doğru Bikini Seçimi Nasıl Olmalı?

Yazın gelmesiyle birlikte tatil alışverişleri de yapılmaya başladı. Peki kim nasıl bikini giyinmeli? Plajda fazlalıkları kamufle etmek mümkün mü?

Büyük göğüsler, göbek ya da basenler, kalın bacaklar ya da diğer kusurlarınızla mutlu olmanız önemlidir. Kendinizi olduğunuz gibi kabul ettikten sonra, nasıl bir plaj giyim ürünü tercih edeceğinize de karar verebilirsiniz.

Doğru ve ideal bir bikini seçimi için yapmanız gereken vücudunuza uyan ürünleri seçebilmektir. Bu ürünler giyindiğiniz zaman rahat hissedeceğiniz ve kusurlarınız da güzel görüneceğiniz birçok alternatifi içermektedir.

Vücudunuz erkeksi ya da yuvarlak hatlara sahip olabilirsiniz. Ama önemli olan doğru bikini seçimi yaparak güzelliğinizi ön plana çıkarmaktır.

Vücut Şekline Göre Doğru Bikini Seçimi

Erkeksi ve atletik vücudunuz varsa, yani kalçanız dar, omuzlarınız geniş ve göğüsleriniz küçükse yüksek bel şortlu bikiniler ve destekli bikini üstleri tercih etmeniz gerekir.

Omuzlarınız dar kalçalarınız genişse, dikkati üst kısma çekmelisiniz. Üçgen üstler tercih edebilirsiniz. Kesinlikle yüksek belli bikini altları seçmemelisiniz. İpli altlar size uygun olacaktır.

Omuzlarınız ve kalçanız birine yakın oranlardaysa, her model size yakışacaktır. Ama straplez modellerden uzak durmanız uygun olur.

Uzun bacaklarınız varsa desenli modeller ve şort bikini altları tercih edebilirsiniz. Özellikle mayokini şeklinde mayolar size yakışacaktır.

Bacaklarınız kısaysa, mayokini ya da yüksek kesim bacakları tercih edebilirsiniz. Bikini altını düz renk üstünü desenli modellerden seçebilirsiniz.

Büyük göğüsleriniz varsa, arkadan ve boyundan bağlı modeller tercih edebilirsiniz. Üst ve altı farklı bedenlerde olan bikiniler doğru bikini seçimi için uygun olacaktır.

Kilolu Olanlar İçin Bikini

Kilosu fazla olanlar için bikini seçiminden ziyade mayo seçimi önem kazanır. Etekli mayo çeşitleri ve bir beden incelten mayolar kullanılarak modaya uygun bir şıklık yaratılıp doğru bikini seçimi de yapılır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu