Teknoloji

E Devlet Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

E Devlet Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır? Kredi sorgulama işlemleri artık e-Devlet üzerinden yapılabiliyor. İnternet üzerinden kredi notu sorgulama hakkında detayları sizlere sunuyoruz.

E devlette kredi notu sorgulaması nasıl yapılır? Herhangi bir ücret ödemeden kredi notu hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz e-Devlet’ten sorgulama işini gerçekleştirebilirsiniz. Kredi notu bilgisi günümüzde en çok ihtiyacımız olan bilgilerden bir tanesidir. Kredi notu sorgularken pek çok kişi belirli bir ücret ödemektedir. E devlet artık herhangi bir ücret ödemeden bu desteği sizlere verebiliyor.

E Devlet Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

E devletten kredi risk raporu nasıl alınır? e-Devlet üzerinden bir çok işlemi ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Yakın zamanda bu hizmetlerin arasına kredi notu sorgulama desteği de geldi. e-Devlet’ten kredi notu nasıl öğrenilir?

  • E-Devlet sistemine giriş yapınız.
  • Ekran üzerinde arama bölümüne ‘Risk Raporu’ yazınız.
  • Gelen ekranda ‘Risk Merkezi Raporu Başvuru’ sayfasına tıklayınız.
  • ‘Yeni Başvuru’ bölümünü seçiniz.
  • Verilecek risk raporu tamamen ücretsizdir.

Kredi notu sorgulama işlemi ayda sadece dört kere yapılabilir.

E Devlet Findex Raporu Neler Sunuyor?

e-Devlet üzerinden Findeks raporu ücretsiz bir şekilde alınabiliyor. Findeks raporu ile;

  • Kullanılan kredi miktarı,
  • Kart ve borç bilgileri,
  • Bankalardan alınan kart limitler,
  • Son 10 yıla ait borçlar,
  • Çek bilgilerini sorgulayabilirsiniz.

Kredi notu öğrenme ücretsiz şekilde yapılabilir. e-Devlet risk merkezi üzerinde kredi hakkında son durumunuzu öğrenebilirsiniz..

TBB e-Devlet Risk Raporu Başvurusu

e-Devlet yepyeni bir hizmeti vatandaşlarla bir araya getirdi. e-devlet risk raporu üzerinden kredi sorgulamasını tamamen ücretsiz bir şekilde yapabiliyorsunuz. Sorgulama ekranı sayesinde e-Devlet üzerinden borç bilgilerinizi anında görebilirsiniz. Sistemin durumuna göre risk raporunuz tarafınıza en kısa sürede ulaştırılır. Bu hizmet sayesinde kredi durumunuz hakkında tüm detayları inceleme şansına sahip olacaksınız. Sistem üzerinden takibe giren borçlarınızı da görüntüleyebilirsiniz. Türkiye Bankalar Birliği’ne bağlı olarak faaliyet gerçekleştiren tüm bankalarda gerekli bilgiler elde edilebiliyor. Bu sistem aracılığı ile erişiminiz kolayca sağlanıyor. Kredi sorgulama ekranında borçlarla beraber, faiz borçları da rapor üzerinden görüntülenebiliyor. Böylece son durumunuz hakkında net bilgi desteği veriliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu