Güzellik

Ev Yapımı Yöntemlerle Diş Beyazlatma

Daha beyaz dişlere sahip olmak isteyenler için diş beyazlatma yöntemleri özellikle evde uygulanabilecek olan doğal yöntemler ile sağlıklı şekilde uygulanabilir.

Doğal çözümler arayanlar için özellikle ev yapımı yöntemlerle diş beyazlatma mümkündür. Dişlerinizin zarar vermeden daha beyaz görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için kullanacağınız malzemeler özellikle dişlerin beyazlaması üzerinde etkili olmaktadır. Diş macunları içerisinde kimyasal malzemeler olabileceğinden özellikle bu konuda dikkatli olunması gerekir. Dişlerinizi beyazlatırken aynı zamanda sağlığınıza zarar vermemek için doğal çözümleri tercih edebilirsiniz.

Limon ve Karbonat

Limon ve karbonat karışımı özellikle dişlerin beyazlamasına yardımcı olmaktadır. Uygulama yapmak isteyenler bir çay kaşığı karbonatın içerisine limon suyu sıkarak köpürmesini sağlamak amacı ile karıştırabilirler. Daha sonrasında diş fırçasıyla dişlerinize uygulama yapabilirsiniz. Bu sayede özellikle dişlerinizdeki sararmadan kurtularak daha beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

Karbonat İle Uygulama

Renk açıcı özelliği sayesinde özellikle karbonat diş beyazlatma konusunda kullanılabilecek etkili yöntemlerden biridir. Haftada özellikle 2-3 defa uygulama yapılması zaman içerisinde dişlerin beyazlamasını sağlamaktadır. Diş fırçanızı karbonata batırarak dişlerinizi yavaşça fırçalamanız yeterli olmaktadır.

Sofra Tuzu İle Uygulama

Evde özellikle doğal diş beyazlatma yöntemleri arasında sofra tuzu kullanılabilecek seçeneklerden biridir. Karbonat kadar etkili olmasa da zaman içerisinde özellikle dişlerin daha beyaz görünmesini sağlamaktadır. Antibakteriyel özelliği de ağızda özellikle bakteri oluşumunu engellemektedir.

Karbonat, Sirke ve Tuz Karışımı

Özellikle daha etkili sonuçlar elde etmek isteyenler için sirke, tuz ve karbonat karışımı hazırlanabilir. Dişlerde sarı lekelerin çıkartılması için doğal çözümler arayanlar için yüksek etkiye sahiptir. Üç maddeden birer çay kaşığı kadar bir kap içerisinde karıştırılır. Daha sonrasında temiz diş fırçasıyla dişlere yavaşça uygulama yapılır. Bu sayede dişlerdeki özellikle sararan bölgelerin beyazlaması sağlanmış olunur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu