Yaşam

Evde Sigara Kokusu Nasıl Gider?

Özellikle sigara kullanılan evlerde oluşan sigara kokusu çoğu zaman sigara içmeyenlerin rahatsızlık duymasına neden olmaktadır.

Sigara içmeyenler ile aynı ortamda yaşayanlar için sigara içilmesi özellikle kişilerin fazlasıyla rahatsız olması anlamına gelmektedir. Pasif içici durumu söz konusu olabileceği gibi aynı zamanda evde oluşan ağır koku eve gelecek olanların veya evde yaşayanların rahatsızlık duymasına neden olmaktadır. Bu durumda evde sigara kokusu nasıl gider? Özellikle merak edilen konular arasında yer almaktadır.

Sigara Kokusunu Giderecek Yöntemler

Sigara kokusunu gidermek amacıyla turşu tuzu, bulaşık süngeri veya sirke kullanılabilir. Tuz ve sirke koku emici olduğundan özellikle farklı amaçlar için kullanımı söz konusu olmaktadır. Bu durumda sigara kokusunu gidermek için tercih edilebilecek ürünler arasında yer almaktadır. Tuz kötü kokunun absorbe edilmesini sağlayarak ortamdaki istenmeyen kokunun hapsedilmesi ile ortamın daha iyi kokmasını sağlayabilir. Bulaşık süngeri bir kase içerisine konularak üzerine tuz ve sirke eklenmesi odadaki kokunun alınmasını sağlamaktadır. Limon veya portakal kabuğu da aynı şekilde yapılacak olan uygulama sırasında kullanılarak daha hoş bir koku yayması sağlanabilir.

Karbonat ve tuz karışımı sigara kokusunu gidermek amacıyla kullanılabilir. Bir kase içerisine eklenecek olan karbonat istenildiği durumlarda özellikle evin bazı noktalarına yerleştirilerek kokuyu çekmesi sağlanabilir. Banyoda uygulama yapılması özellikle kokunun yanı sıra nemi çekmesini sağlamaktadır.

Dolap, yatak altları gibi alanlarda kullanılarak aynı zamanda böceklere karşı önleyici etki sağlanabilir. Karbonat, tuz ve borik asit malzemeleri karıştırılarak özellikle evde dolaplarda veya yatak altlarında saklanabilir. Ancak uygulama sonrasında mutlaka evin havalandırılması gerekir. Kısa sürede etki göstermesi nedeniyle özellikle evde sigara kokusunu gidermek amacıyla kullanılacak yöntemler arasında hızlı sonuç elde edilmesini sağlamaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu