Güzellik

Eyeliner Sürme Taktikleri

Eyeliner Sürme Taktikleri

Gözümüzü güzelliğini öne çıkaran makyajlardan en güzeli eyeliner sürmektir. Bunun öncemi ise gözümüzün son rütuj özelliğinde olmasıdır. Eyeliner sürmeyi her kadının bilmesi gerekir. Bu sebeble ilk işimiz eyelinere sahip olmaktır. Bu yüzden ilk iş kaliteli bir eyelinere sahip olmaktır. Makyajlar içerisinde şüphesiz en zor olanı eyelinerdir. Gözümüze sürdüğümüden ötürü titreme ve kapanma çok fazla olur.

Teknik açıdan ilk yapmamız gereken su bazlı bir eyeliner sahip olmamızdır. Bundan sonra ise basit bir göz kalemine sahip olmanızdır. Bu sizin zor adımlardan rahat bir şekilde ilerlemeniz için ilk adım olacaktır. İkinci tekniğimiz ise eyeliner sürerken ne dik açıyla nede aşağıda tutulma yöntemini tercih edin. Kesinlikle ama kesinlikle eğik bir açıyla tutmanız gerekir. Üçüncü tekniğimiz ise eyeliner sürme işlemine sakın ortadan sakın başlamayın ayrıca sondan başlamanızda doğru değildir. Doğrusu baştan başlayarak sürme eylemini gerçekleştirmenizdir.

Dördüncü tekniğimiz ise eyeliner sürme uygulamasını bir seferde yapmayın bu çok yanlış bir uygulamadır. Çoğunlukla birkaç kez sürmeye uğraşın. Bu elinize daha çok kolaylık kazandıracaktır. Eğer eyeliner sürerken taşırdıysanız bunun için bir göz makyajı temizleme mendili ile yaptığınız hatayı silip tekrar işlemi uygulayabilirsiniz. Umarım bu makale sizin için faydalı olmuştur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu