Yaşam

Gece Başlayan Diş Ağrılarına Dikkat

 

İnsanları en çok rahatsız eden ağrıların başında diş ağrısı gelir. Özellikle de gece başlayan diş ağrıları pek çok sorunun habercisi olabilir.

Diş Ağrısının Nedenleri

İnsanlar27ile ilgili mutlaka bir diş hekiminden yardım almalıdır. Aksi takdirde sorunun büyümesi ve istenmeyen durumların oluşması ortaya çıkar. Dişler insanların en hassas noktalarıdır. Dişlerde oluşan sorunlar insanlar için oldukça ciddi ağrılara neden olabilir. Bu ağrılar nedeni ile insanların hayat kalitesinde de bir düşme söz konusu olur. Ayrıca gece başlayan ağrılar da kişilerin uykularını böler. Kalitesiz olan bir uyku da gün içerisinde kişide enerji düşüklüğü oluşturur. Bu nedenle de öncelikli olarak insanların diş ağrısının neden oluştuğunu ortaya çıkarması gerekir.

Diş Ağrısı Neden Gece Oluşur?

Diş ağrısının en önemli nedeni diş çürükleridir. Uzmanlarda da özellikle diş çürüklerine bağlı olarak oluşan gece başlayan diş ağrılarına dikkat çeker. Dişlerin çürümeye başlaması ile birlikte hemen dişe müdahale etmek gerekir. Ancak ülkemizdeki insanların büyük çoğunluğunun diş koltuğuna karşı son derece büyük korkuları vardır. Bu durum da diş ağrılarının büyümesine ve kişilerin buna önlem almamasına neden olur.

Diş çürükleri zamanında önlem alınması gittikçe büyür ve derinleşir. Derinleşen diş çürüğü de dişlerdeki damar ve sinirlere ulaşır. Bu bölgeyi her geçen gün artan bir ağrı ile de enfeksiyona sürükler. İltihap ilerledikçe de diş köklerine ve kanallara yayılır.

Geceleri baş ve boyun bölgesindeki damarlarda bir yükselme söz konusu olur. Bu yükseklik ise dişlerdeki ağrının daha yoğun bir şekilde hissedilmesine neden olur. Diş ağrısını önleme noktasında bir uzmana başvurmayan kişiler gece başlayan diş ağrıları nedeni ile oldukça büyük sıkıntı çeker.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu