Diyet

Gelin Diyeti Nasıl Yapılır? 

 

Gelin Diyeti Nasıl Yapılır? 

Düğünde güzel görünmek istiyorsanız ve fazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz gelin diyeti tam size göre. Gelin olmak isteyenler neredeyse aylar öncesinden cilt bakımlarına ve diyetlere başlayabiliyorlar. Gelin olma adayları yeni bir hayata başladıkları, bu bakım uygulamalarını hayata “merhaba” olarak görüyorlar.

 

Gelin Adaylarına Sağlıklı ve Hızlı Kilo Vermeleri İçin Öneriler

Yaz mevsiminin gelmesi ile düğün sezonu açılmış bulunmaktadır. Yaz sezonunun gelmesi ile birlikte kişinin kendisine dikkat etmesi ve bakımlarını yapması başlar. Birçok kişi, güne erkenden başlamak ister. Güne erken başlayarak, günü de geç bitirirler ve hayatını dolu dolu yaşamaya dikkat ederler. Yazın iştahımız kışa oranla daha kapalıdır. Bu yüzden kilo veriminde de artış görülebilir. Bu olumlu durumların yanında yazın kilo vermek isteyenlerin isteklerini artırarak kilo verimlerini artırabilirler.

 

1) Dört Yapraklı Yonca Diyeti Yapabilirsiniz: Bu diyet ile yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Az yağlı süt ürünleri, sebze ve meyveler, tahıllı ürünler ile oluşturulmuş bir diyet menüsüdür.

2) Öğünleri Düzenleme Diyeti: 3+3+6 olarak düzenlenen öğün düzeni ile hem çok fazla yememiş olursunuz, hem de sistemli bir yemek düzeniniz olur. Öğünlerinizin arasında en fazla 2.5 saat olmalıdır. Bu sayede çok fazla süre aç kalmamış olacaksınız ve birden yemek yeme ihtiyacı ile çok fazla yemek yememiş olacaksınız.

3) Su İçimini Artırabilirsiniz: Su içmek sadece susadığınız zaman olan bir durum değildir. Günlük su tüketiminin artırılması ile hormonsol düzensizliklerin de azaldığı görülmüştür. Özellikle yaz aylarında günlük 3,5 litre ve daha fazlasını tüketmelisiniz.

4) Kafeinli İçeceklerin Kullanımı Azaltılmalıdır: Kafeinli içecekler ödemi artırdığı için fazla tüketmekten kaçınmalısınız.

5) Asitli İçeceklerin Kullanımını Azaltın: Asitli içeceklerden olan kola ve benzerlerini tüketmek yerine taze sıkılmış meyve sularını ve ayran gibi içecekleri tüketebilirsiniz.

6) Tuz Tüketimine Dikkat Edilmelidir: Fazla tuz tüketimi de ödemi artırabileceği için fazla olan tuz tüketimi azaltılmalıdır. Fazla tuz tüketimi kişide yorgunluk hissine de yol açabilmektedir.

7) Yağlı ve Fazla Karbonhidratlı Yiyeceklere Ara Verilmelidir: Hamur işi, şerbetli tatlı, makarna, pilav, kızartma çeşitleri, tahıllı olmayan ekmek tüketimini sınırlamanız gerekmektedir. Bu yiyeceklerin yerine haşlama, fırında yapılan yiyecekler tüketilmelidir. Tam tahıllı ürünler kullanılmalı ve sütlü tatlılar tercih edilmelidir.

 

Gelin Adaylarına Egzersiz Önerileri

– Araba kullanıyorsanız, arabanızı gitmek istediğiniz yerden uzak bir yere park ederek gidiş-dönüşlerde yürüyüşler yapın.
– Toplu taşımayı kullanabilirsiniz.
– Asansör kullanımını azaltın. Merdivenleri kullanmaya özen gösterin.
– Duş almak da çok iyi bir egzersiz yöntemidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu