Yaşam

Göbek Eritme Hareketleri ve Püf Noktaları

 

İdeal bir görüntüye girmeye engel olan göbek yağlanması sorunu basit egzersiz hareketler ile ortadan kalkar.

Göbek Eritme Hareketleri

Kadınlar istedikleri fit görünümü göbek eritme hareketleri ile sağlar. Kadınlar için kilo vermek bölgesel olduğunda aha zor bir hal alır. Her zaman sağlıklı ve güzel bir görünüm elde etmek isteyen kadınlar için diyet oldukça önemlidir. Diyet kilo verme noktasında oldukça önemlidir. Ancak tek başına yeterli değildir. Bunun yanında mutlaka egzersiz hareketleri de gerekir. Göbek yağları inatçıdır. Yapacağınız basit egzersiz ile bu bölgenin çalışmasını sağlarsınız. Bu sayede de kilo vermek çok daha kolay bir hale ulaşır.

Çapraz Mekik Hareketi

Göbek yağlarından kurtularak düz bir karna sahip olmak için yapmanız gereken çapraz mekik hareketidir. Bu hareketi düzenli yapmak sizi istediğiniz görünüme ulaştırır. Bunun için yere sırt üstü uzanın. Bacaklarınızı dizlerinizden kırın. Sağ bacağınız ile sol elinizi, sol bacağınız ile de sağ elinizi birleştirin. Çapraz mekik hareketini her gün beşer defa uygulayın. Bu hareket sayesinde simit denilen yan bölgelerdeki yağlanmadan da kurtulabilirsiniz.

Şınav Hareketi

Düz bir karına ulaşmanıza yardım eden hareketlerden biri de şınav hareketidir. Bu hareket yere yüzüstü uzanın. Kollarınızdan ve ayaklarınızdan destek alarak kendinizi hafif yukarı kaldırın. Daha sonra kalçanızı sıkın ve eğilip kalkın. Bu hareketi yaparken başınızın karşıya bakmasına özen gösterin. Her gün şınav sayınızı artırarak ideal bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Yarı Mekik Hareketi

Yere yüzüstü uzanın. Daha sonra ayaklarınızı dizlerinizden kırılmış bir şekilde aşağı yukarı hareket ettirin. Bu hareketi her gün 10 defa tekrar etmek düz bir karın elde etme noktasında size en doğru yardımı sunar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu