Güzellik

Gülüş Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Ağız çevresinin, dudakların ve dişlerin kişinin yüz yapısına göre gülme sırasında en uygun şekli alması için yapılan estetiğe gülüş estetiği denir. İyi ve etkili bir gülüş için tüm yüz kaslarının ve organlarının uyumlu hareket etmesi gerekir.

gulus-estetigi

Bunun için de dişlerin şekli, diş etinin rengi, yüzün profilden görünüşü, ağız yapısı ve genişliği önemlidir. Estetik ameliyat ile istenilen gülüşe sahip olunabileceği gibi yüz mimiklerinin kontrol edilmesiyle de estetik bir gülüş sahip olunabilir.

Estetik cerrahlar tarafından yapılması gereken bu önemli operasyonlar için ilk önce hastanın diş yapısının röntgeni çekilir, hastanın ön ve yan profillerden çekilmiş gülüş fotoğraflarına bakılır sonrasında da hastanın videolarına bakılarak ameliyat için hastaya en uygun gülüş estetiği hazırlanır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Gülüşümüz bizim için çok önemli. İnsanın bir yandan da kişiliğini yansıtır gülüş. biraz da öz güvenen bağlı olan bir şey. Çünkü ağız dudak yapısı ve dişler düzgün değil bozuk ise gülüşümüzü kaybedebiliyoruz. Bu yüzden gülüş estetiği yapabilme şansımız var. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu