Teknoloji

IDM Nedir, Nasıl Kullanılır, Özellikleri Nelerdir?

IDM Nedir, Nasıl Kullanılır, Özellikleri Nelerdir? İnternette gezerken bir dosya ve video indirmek istediğiniz zaman burada karşınıza İnternet Dowloand Manager çıkacaktır. Bu yazımızda IDM nedir? Nasıl kullanılır? Sorusunu ele aldık.

IDM Nedir, Nasıl Kullanılır, Özellikleri Nelerdir? Sorusuna bakacak olursak İnternet Dowloand Manager yıllardan beri kullanılan belki de dünyanın en popüler internette dosya indirme sitelerinden birisidir. Uzun yıllardır indirme yönetici uygulamaları içinde dünyanın en iyisi olarak bilinen IDM açılımı İnternet Download Manager programıdır.

Bu program sayesinde internetten 5 kat daha hızlı indirme imkanı sağlamaktadır. Aynı zamanda bu program sayesinde zaman ayarlı planlı indirme de yapılmaktadır. Bu programın sunmuş olduğu avantajların içinde aynı zamanda indirmelere limit koymanıza, pek çok dosya indirmenize,  indirmeleri kategorilere ve klasörlere ayırmaya, hem de çevrimiçi videoları da indirmeye imkan tanımaktadır. Bu açıdan çokça kişi tarafından sevilerek kullanılan bir uygulamadır.

IDM’nin Tüm Özellikleri ve Kullanımı

IDM programının dosyalar için  de ayrı ayrı bulunan ve burada indirme işlemini de gerçekleştirdiği  pencere yer almaktadır. Bu özellik açısından normal olarak bir dosyaya tıkladığınız zamanlarda da IDM programı otomatik olarak çalışmaktadır aynı zamanda kendi penceresini de açtıktan sonra burada yer alan dosyayı da indirir. Eğer burada birden fazla dosyayı aynı anda indirmekteyseniz her bir dosya için farklı pencereler açılacaktır.

Bu pencereler üzerinde indirilen dosyanın boyutunu, indirme süresi, indirme hızını ve indirme işlemi hakkında detaylı bilgiler verilecektir. Aynı zamanda bu sekme üzerinde indirilen dosyanın da yarıda bekletme ve devam etme özellikleri hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır. Eğer burada “Devam etme özelliği” varsa “Evet” yazacaktır eğer “Hayır” yazıyorsa bir süre bekleterek dosyanın inmesini sağlayabilirsiniz.

Bu şekilde dosyayı indirdikten sonra program üzerinde yapacağını ayarlamalar sayesinde istediğiniz bir dosyaya indirdiğiniz klasörü atayabilirsiniz. Bu şekilde yaparak kolay bir şekilde dosyayı da açmanız mümkün. İnternet Dowloand Programını aynı zamanda internet tarayıcı üzerinden eklenti olarak da kullanmak mümkün. Bunun için İnternet Dowloand Manager uygulamasının üzerine geldikten sonra Chrome’de veya Opera’da eklenti IDM olarak da kullanmak mümkündür.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu