Teknoloji

iOS 10 Sorunları Nelerdir ve Nasıl Çözülür?

iOS 10 Sorunları Nelerdir ve Nasıl Çözülür? Apple ürünlerinde iOS çıkmasıyla beraber birden fazla sorunu da beraberinde getirdi. Bu yazımızda çokça kişinin muzdarip olduğu iOS 10 problemleri nasıl çözülür? Sorusunun cevabını makalemizde sizler için ela aldık. İşte detaylar yazımızda..

iOS 10 Sorunları Nelerdir ve Nasıl Çözülür? sorusuna bakacak olursak iOS 10 çıkmasıyla birlikte aynı zamanda birden fazla sorunu da beraberinde getirdi. Bu nedenle birçok iOS kullanıcısı burada yer alan sorunları gidermek açısından bir cevap aramaktadır.

Son zamanlarda karşımıza sunulan en büyük problemler arasında yer alan İOS 10 problemleri İos 10’de yer alan problemler birçok kullanıcı tarafından şikayet almaktadır. Özellikle bu açıdan İOS 9’dan İOS 10’a geçiş yapan kullanıcıların birçoğu cihazın bir şekilde yavaşladığı şikayetiyle beraber burada var olan soruna yönelik de çeşitli çözüm yolları aramaktadır. Aynı zamanda yaşadıkları sorun nedeniyle bazıları daWİFİ ve Bluetooth bağlantı sorunlarının var olduğunu söylemektedir.

İOS 10 Sorunları Nelerdir?

İOS 10 telefon ve tablet güncellemesi tarafından meydana gelen sorunların çeşitli çözümleri yer almaktadır. Burada çokça karşılaşılan problemlerden bazıları özellikle cihaz yavaşlamasıyla beraber olarak özellikle telefonunuzun ayarlar kısmından genel kısma geldiğiniz zaman erişilebilirlik bölümünde yer alan hareketi sayesinde ekran geçişlerini de azaltabileceksiniz. Buradan aynı zamanda saydamlığı azalt seçeneği sayesinde bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

İOS 10 Sorunları Nasıl Çözülür?

Apple marka ürünlerde yaşanan ve yeni İos 10 sorunlarını gidermek için yapmanız gereken ilk işlem olarak problem yaratan WİFİ ve Bluetooth bağlantı sorunlarını öncelikle gidermeniz gerekmektedir. Burada yaşanan sorunların çözümü için öncelikle telefonunuzun ayarlar sekmesinde yer alan genel menüsüne giriş yaparak sıfırla kısmında bulunan ağ ayarlarını sıfırla özelliği sayesinde ağ ayarlarını sıfırlamanız gerekir.

Eğer Touch ID’de bir sorun yaşıyorsanız yapmanız gereken ise ayarlar sekmesinde bulunan iTunes ve App Store kısmını OFF yaparak ardından telefonu kapatıp açmanız bu işlemi yaptıktan sonra ise aynı kısma yeniden gelerek aynı yeri ON yapmanız gerekmektedir.

Burada yer alan işlemleri yaparak siz de iOS 10 ile gelen sorunları ortadan kaldırarak daha rahat Apple marka telefonlarınız ile vakit geçirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu