Dekorasyon

Kanepe Seçiminde Ve Kullanımında Nelere Dikkat Etmeli

Evinizin salonu ya da oturma odası içerisinde sahip olduğunuz mobilyalar ve kanepe modelleriniz eskimesi durumunda değişme zamanı geldiğini belirtmektedir. Sizler için Kanepe seçiminde ve kullanımında nelere dikkat etmeli konusunu ve pratik tüyoları bir araya getirdik. Sizde kanepe almak için hazırlıklara başlayabilirsiniz.

Döşemelik Kumaş Seçimleri

Koltuk seçimleri konusunda koltuk modellerinin kumaşı son derece önemlidir. Sizde kiri ve lekeyi daha iyi gizleyebilecek bir kumaş aramanız durumunda farklı kumaşlara kolayca yönelebilirsiniz. Bu tip kumaş türlerinin koyu renkte bulunan aşınma ve yıpranmaları da daha az belli etmektedir.

Mekana en ii şekilde ışık katmak ve dekorasyonunuzu sizde çok daha zengin gösterebilmek mat ya da parlak kumaşları seçebilirsiniz.

Ayak Modelleri

Ayakları görünecek olan bir model stil konusunda her zaman sizlere şık bir görünüm sunabilmektedir. Eviniz içerisinde son derece klasik bir dekorasyon hakim olması durumunda torna ayak ideal bir seçim olarak yer alabilirsiniz. Düz hatlı ayak modelleri ise daha çok modern tarzda bulunmaktadır.

Genişlik Durumu

Kanepe modeli konusunda kullanışlılığı ve rahatlığını düşünmeniz önerilmektedir. Eni dar ve sıkı minderli çeşitler gevşememesinden dolayı çok daha kullanışlı olmaktadır. Bununla beraber formu kolayca bozulmamasından dolayı kanepe modelleriniz hantal bir görünüme bürünmemektedir. Fakat rahatınıza düşkün olmanız durumunda geniş ve hafif yumuşak minderli koltukları satın alabilirsiniz.

Geniş bir kanepe kullanmak istiyorsanız, seçiminizi üç minderli kanepe çeşitlerinden yana kullanabilirsiniz. Bu tür kanepe modelleri olduğundan daha geniş görünmektedir. Ev dekorasyonlarınıza çok daha sevimli bir hava katabilmek için bank tipi kanepeleri satın alabilirsiniz. Kanepe modellerini yaslayacağınız ya da önüne koyabileceğiniz duvarın boyutlarını da göz önünde bulundurmanız önerilir. Duvara uygun ölçüde kanepe çeşitleri satın alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu