Güzellik

Lazer İşlemi Uygulamanın Cilt Güzelliğine Etkisi

Lazer İşlemi Uygulamanın Cilt Güzelliğine Etkisi! Lazer uygulanarak cilt üstünde sağlanan yenileme işlemi, yapılan birçok araştırmada çok çeşitli cilt sorunlarının düzenlenmesinde en etkin yolu göstermektedir. Aynı zamanda bu işlem sayesinde ciltte gençleşme gözlemlenmektedir.

Lazer İşlemi Uygulamanın Cilt Güzelliğine Etkisi! Cildin yüzeyi olabildiğince yenilenmektedir. Eskimiş ve yıpranmış cilt yüzeyleri, hem taptaze hem de sağlıklı bir görünüme erişmektedir. Yapılan lazer işlemi ile cilt, bir yanda yenilenirken diğer yanda da medikal estetik alanındaki yöntemlerin başarılı uygulamalarına sahne olmaktadır.

Tazelenen Cildin Görüntü Güzelliği

Medikal estetik yöntemi ile özellikle boyun ve yüz başta olmak üzere, hem ellerde hem de göğüste yaşlanma emareleri giderilmektedir. Lazer işlemi sayesinde ciltte gerçekleştirilen yenilenme, üstteki oldukça ince olan tabakanın kaldırılması ve kırışıklıkların giderilmesi ile başlanmaktadır. Kolajen dokusunun sıkılaştırılması maksadı ile özel uygulanan teknikler, cildi pürüzsüzleştirmektedir. Lazer işlemi ile aynı zamanda tedavi edilen cilt, yeni bir kolajen dokusu oluşturmaktadır. Bu sayede cildin su tutma kapasitesi yükselmekte, genç hücreler ile cilt tazelik ve gerginlik kazanmaktadır.

Lazer işlemi ile cilt üstünde güzelliğin sağlanması süresi kişiden kişiye değişmekle beraber takriben 45 dakika sürmektedir. Lazer cilt güzelliği kapsamına giren;

  • Yaşın ilerlemesine bağlı olarak oluşan leke,
  • Kızarıklık,
  • Lekenin yanı sıra dış etkenlerin ya da güneşin etkisiyle genç yaşlarda ortaya çıkan lekeler,
  • Sıyrıklar,
  • Ultra Viole ışınlarından kaynaklı lekelerin tedavilerinde lazerle cilt yenileme yöntemi uygulanabilmektedir.

Ciltteki Kırışıklıkların yok Edilmesi

Lazer işlemi ile ciltteki güzelleşme tekniğinin, aynı zamanda kırışıklık tedavisi üstünde de etkili olduğu gözlemlenmektedir. Sorunlu bölge üstüne lazer ışığını göndermek suretiyle işlem yapılmaktadır. Yapılan bu tedavide, diğer lazer yöntemlerinde olduğu gibi hem ısı hem de kontrollü hasar ilkeleri kullanılmaktadır. Lazer ışınları sayesinde kırışıklıklar ve ince çizgiler onarılmaktadır.

Kadınların doğum ile emzirme dönemlerinde kullanılamayan lazer işlemi yöntemi, ilaç kullanmayan ve aktif cilt rahatsızlığı bulunmayan bütün kadın ve erkeklerde uygulanabilmektedir. Bu yöntem, kırışıklık tedavilerinin uygulanacağı alan ile sorunun derinliği ve de uygulanacak lazer sistemine göre değişiklik arz etmektedir. Lazer sisteminin dalga boyu, yalnızca tedavi maksatlıdır. Dokulara zarar veren ya da iz bırakan etkisi de yoktur.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu