Güzellik

Makyaj Önerileri

İnternet adresimiz profesyonel makyaj artistlerini önerilerini dikkate alarak bu yazıyı paylaştı. Yazımızda sizlere esmer kadınlar için mükemmel makyaj önerilerinden bahsedeceğiz.

Esmer bayanların teni buğday rengi ya da daha koyu ton olmasından dolayı her renk aralığında makyaj ürünü tam olarak bütünlük göstermeyebilir. Bu konuda ilk adım olan kapatıcı ürünlerin tamamen ten rengine uygun olması gerekmektedir. Bunu yapmamanız durumunda üstüne süreceğiniz fondöten ve allık maske gibi durmaktadır. Ten rengiyle uyumlu olarak yer alacak bir kapatıcıyı fondöten alt bölgesine de ya da direkt fondötene kolayca geçebilirsiniz.

Cilde Parlaklık Kazandırın

Saten görünüme sahip, cilde doğal ışıltı vermeye devam eden hafif fondötenler esmerlere en uygun ürünleri hemen kullanabilirsiniz. Cildin kendinde bulunacak ve adeta dışarı çıkmayı arzu edecek olan parlaklığı ortaya en iyi şekilde çıkarabilmelerini sağlamaktadır. Aydınlatıcı olarak da kullanılmaya devam eden inci beyazı ve uçuk pembe renkleri son derece uygun makyaj ürünleridir. Bunlar, taze bir ışıltı vererek yüzü aydınlık hale getirecek ve ciltte şeffaf bir efekt yaratacaktır.

Allık Seçimi

Allık seçimlerinde pembe tonları yerine şeftali ve hafif kahve tonlarını seçebilirsiniz. Bununla beraber bronzluk verenleri tercih edebilirsiniz. Dünya üzerinde bilinen esmer tenli starlar ilk olarak elmacık kemiklerine ve gözlere yoğunlaşmaktadır. Bunun nedeni genelde esmer bayanların en büyük avantajlarından bir tanesi yüz hatlarını ortaya çıkartacak olan elmacık kemikleri ve göz yapılarını bilmesidir. Bu nedenle göz makyajı uygulamalarında klasik renkler dışında ise mürdüm, zümrüt yeşili, menekşe, lacivert gibi farklı tonları da mutlaka kullanmanızı sizlere öneriyoruz. Burada unutulmaması gereken, ise mutlaka ten renginizden 2 ton kadar koyu bronz pudra veya allık uygulayarak kontör yapmanız gerekir. Bu sayede elmacık kemikleriniz ortaya çıkarabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu