Güzellik

Pirinçle yüz beyazlatma

 Asyalı kadınlar ciltlerinin güzellikleri için doğadan gelen zenginlikleri kullanmışlardır. Prinç tüketimleri oldukça fazladır. Gerek yiyeceklerde gerekse cilt bakımlarında, Pirincin bilindiği gibi cilt beyazlatma özelliği oldukça yüksektir.

< Pirincin içinde yüksek miktarda Paba vitamini vardır.Paba yüksek bir güneş koruyucu vitamindir.Paba vitamini vücuttaki C vitamini seviyesini yükseltir.

< Cildimizi güneşin zararlarından korumaya yarayacak olan Ferulik asit ve Alantoin etkenlerine sahiptir.

< Cilt rengindeki koyulaşmayı sağlayan tirozinaz enzimini engelleyerek cilt rengini açar.

Pirincin cilde faydası:

  • Cilt yaralarını iyileştirici özelliğe sahip
  • Cildi elastik hale getirir ve kırışıkların açılmasını sağlar
  • Cildin temizlenmesinde ve cilt renginin açılmasında faydalıdır.
  • Egzama gibi cilt problemlerinin oluşmasını engeller.
  • Yağlı cilt yapısında fazla yağı azaltır yeğ oranını dengeler.

Birçok pahalı kozmetik ürününün içinde bulunduğunu biliyor muydunuz? Kozmetik ürünlere tonla para harcamadan evde kendiniz pirinçle maske yaparak bazı problemleri çözebilirsiniz.

Kırışık kremi:

Çoğu kırışık önleyici kremde pirincin içinde bulunan seramidler kullanılıyor. Pirinci elinizle ezerek toz haline getirin, tozları ıslatıp yüzünüze uygulayın pahalı kremlerden elde ettiğiniz sonuçlara yaklaşırsınız.

Yağlı ciltlerde mat bir görüntü sağlamak isterseniz: pirinç ununu fırça yardımı ile yüzünüze sürerek parlamayı önlemiş aynı zamanda makyajınız için güzel bir zemin hazırlamış olursunuz.

Cilt renginizi beyazlatmak için:1 çay kaşığı pirinç unu veya tozu, 1 tatlı kaşığı bal ikisini karıştırıp masaj yaparak cildinize nazikçe yedirin, 20 dakika kadar bekleyin sonrasında ılık suyla durulayın. İçerisindeki bal sayesinde cildiniz nemlenecek ve beslenecek, pirinç sayesinde ise cilt renginiz açılacaktır. Cilt tonunuz düzelene kadar kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu