Ekonomi

Tezos (XTZ) Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir?

Tezos (XTZ) Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir? Tezos, oldukça ünlü bir kripto paradır. Tezos nedir, nasıl alınır, nasıl gönderili merak ediyorsanız makalemizi okumalısınız.

Tezos (XTZ) Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir? sorusu kripto para ile ilgili kişilerin merak ettiği sorulardan olabilir. Tezos, popüler kripto para birimleri arasında yer almaktadır. Kolay para transferi gerçekleştirebileceğiniz bir coin olan tezos, oldukça ünlü coinlerdendir. Peki, tezos nedir? Tezos nasıl alınır?

Tezos Nedir?

Tezos, en fazla yatırım yapılan kripto paralara arasında yer almaktadır. Tezos, bir kripto para birimidir. Arthur Breitman ve Kathleen Breitman tarafında oluşturulmuştur. Değeri oldukça yüksek olan Tezos, oldukça güvenilir bir kripto paradır. Tezos vakfı tarafından oluşturulan tezos, ethereum ile aynı yapıya sahiptir. Uluslararası para gönderme olanağı da sağlayan tezos oldukça az bir komisyon istemektedir.

Tezos Nasıl Alınır?

Tezos nasıl alınır? sorusu da bu kripto paraya ilgili olanların cevabını merak ettiği bir sorudur.İlk olarak bu işlemi gerçekleştirmeden önce bilmeniz gerek unsurlar vardır. Tezos alım ve satımını gerçekleştirmek için kripto para alışverişi sağlayan platformlardan birine üye olmanız gerekmektedir. Kripto para borsalarından birine üye olarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Üyeliğinizi gerçekleştirdikten sonra hesabınıza Türk lirası yüklemeniz gerekmektedir. Kredi kartınızı veya banka kartınızı kullanarak hesabınıza para gönderebilirsiniz. Para yükleme işleminizi gerçekleştirdikten sonra platform üzerinden rahatlıkla tezos satın alabilirsiniz.

Tezos Nasıl Gönderilir?

Tezos satın aldıktan sonra bu coinleri başka hesaplara göndermek isteyebilirsiniz. Peki, tezos nasıl gönderilir Hesabınızda bulunan tezos bakiyenizi başka tezos hesaplarına ya da sanal cüzdanlarına göndermeniz mümkündür. Öncelikle tezos gönderme işlemini gerçekleştirebilmek için gönderim yapacağınız hesabın adres bilgilerini bilmelisiniz. Gönderim yapacağınız hesabın adres bilgilerini tam ve doğru bir şekilde edindikten sonra tezos gönderme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken kripto para alışveriş platformunda para yatırma/çekme bölümüne gelerek gönderim yapacağınız hesabın adres bilgilerini girmektir. Gönderim yapılacak hesabın adres bilgilerini ekledikten sonra gönderilecek tutarı da belirleyerek istenilen formlara eklemelisiniz. Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra işlemi onaylamalısınız. Eğer hesabınızda yeterli miktarda bakiye bulunuyorsa işleminiz gerçekleştirilecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu