Teknoloji

Sony’nin Ağır Topu Xperia Z4

Sony’nin Ağır Topu Xperia Z4

Sony’nin en merakla beklenen telefonlarından olan Sony Xperia Z4Almanya’da bilişim fuarında 2014 sonunda görücüye çıkarıldı. Sony Xperia Z3 telefonundan en büyük farkının bataryası olacağı tahmin ediliyor. Xperia Z3 batarya ısınma sorunu nedeniyle çok beğenilmesine rağmen aldığı şikayetlerden dolayı kullanıcılar tarafından rağbet görmemişti. Bu yaptığı hatanın farkında olan Sony bu cep telefonunda aynı hataya düşmemek için çalıştıklarını Xperia Z4 telefonunda herhangi bir ısınma sorunu yaşanmayacağını belirtti. Yetkililer Xperia Z3‘den daha iyi özelliklerle çıkacak dense de kullanıcıların tek beklentisi çok beğendikleri Xperia Z3 telefonunun ısınma sorununun çözülmüş olması.

İşte Merakla Beklenen Özellikleri
Tabi ki Android 5.0 ve üzeri bir sürümle çıkacak olan Xperia Z4 alışık olduğumuz Xperia arayüzünü kullanacak. Çok hafif olması beklenen Xperia Z4 114 gram ağırlığında ve 5.2 inç’lik ekrana sahip olarak çıkıyor. Önü ve arkası cam kaplı su geçirmez olacak ve metal çerçeve ile piyasaya sürülecek. Pil  ömrü ise ortalamanın bir hayli üzerinde olacak tam 2930 mAh. Ayrıca 3GB ram 32 GB depolama hafızası ve 128 GB’ye kadar arttırılabilir hafızası olacak. 5.1 megapiksel ön kamerası ile en iyiler arsında yer alacak kamerası geniş açı özelliğine sahip. İşlemcisi ise 64 bit Snapdragon 810 olacak.

Renk Seçenekleri Fazla Olmayacak
Sony Xperia Z4 klasik renk seçenekleri ile piyasa da olacak. Siyah, beyaz ve bunun yanında altın ve su yeşili ile 4 adet renk seçeneği sunacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu