Teknoloji

Yamaha’nın 3 Tekerlekli Motosikletinin Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Yamaha Niken modeli ile 3 tekerlekli motosiklet furyasına katıldı. Niken’ın Türkiye fiyatının 90 bin lira olduğu da açıklandı.

Güçlü ve Şık

Daha önce Yamaha ve Peugeot tarafından üretilen 3 tekerlekli motosiklet modellerine bir yenisi daha eklendi. Tokyo Otomobil Fuarı’nda tanıtılan bu model büyük bir ilgi görmüştü. Gerek dış görünümü gerekse de performansı tüm herkesi etkiliyor.

Sürüş Tarzı Değişmeyecek

Motosikletin 3 tekerlekli olması sebebiyle sürüşünün nasıl olacağını merak edenler içn Yamaha açıklamada bulundu. Bu kapsamda 2 tekerlekli motosiklette nasıl bir sürüş yöntemi uygulanıyorsa aynı tarz bu 3 tekerlekli motosiklette de uygulanabilecek. Dolayısıyla herhangi bir uyum sorununun yaşanmayacağı ifade edilmektedir.

Teknik Özel

18 litre yakıt deposu bulunan Niken Motosiklet modelinin ağırlığı ise 263 kilogramdır. 847 santimetreküp motor hacmine sahip olması ne kadar güçlü olduğunu da göstermektedir. Ayrıca 115 PS güç ile birlikte 87,5 Nm tork üretme kapasitesine de sahiptir.

Yamaha mühendisleri tarafından özel olarak tasarlanan bu motosikletin ön tekerleri arasındaki mesafe her türlü koşulda sabittir. Dolayısıyla herhangi bir denge kaybının yaşanması söz konusu olmamaktadır. Bunun yanı sıra test sürüşlerinde de yol tutuşunun bir hayli iyi olduğu tespit edilmiştir.

Farklı tasarımları ve mühendislik harikaları ile ön plana çıkan Yamaha’nın bu modeli bir hayli beğeni toplamayı başardı. Hali hazırda alternatif renk seçenekleri bulunmasa da ilerleyen süreçte renk seçeneklerinin de olabileceğini ifade etmek gerekir. Gerek süspansiyon gerekse de dayanıklılık bakımından da tam not alan Niken’ın ilerleyen süreç içerisinde kendisini daha da çok geliştirmesi bekleniyor. Motosiklet tutkunları için fiyatının hali hazırda 90 bin lira olduğunu da hatırlatmak gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu