Güzellik

Yüz yogasını düzenli yapın

Her gün onlarca ünlü isime hayranlığımız artarken, bunlarda asıl neden yüzlerindeki pürüzsüzlük, güzellik ve yaşlarına rağmen belli olmayan çizgilerdir.
Kim istemez ki yaşından genç görünmeyi ve yüzünün kırışıksız olmasını. Ancak yalnızca istemek yetmez elbette. Bir çaba sarfedilmelidir ki, insanlar istedikleri güzel görünümlü yüzlere kavuşabilsinler.
Ünlü isimlerin magazin sayfalarına konu olan güzellik sırlarına elbette çok miktarda paralar döktüğünü biliyoruz.
Eğer maddi olarak böyle bir imkana sahip değilseniz, siz de parmaklarınıza kuvvet düzenli olarak yüz yogası yapın.
Yüz yogası tanımını ilk kez görüyorsanız, bu kavram sizi oldukça şaşırtabilir.
Çünkü yoga kelimesini nasıl ki ruhumuzu dinlendirmek amacıyla kullanıyorsak, yüzümüzü dinlendirmek ve dinç bir görünüme kavuşturmak için de yüz yogası kavramını kullanmaktayız.

yüz yogası

Bu kavramın temelinde yüzünüzün çizgilerinini, kırışıklıklarının ve sarkıklarının üzerinden parmaklarınızla geçme egzersizleri yer almaktadır.
Parmaklarınız diye genelliyoruz ama kimi zaman kalemi dudak üstünde yuvarlamak veya yanakları şişirip bırakmak gibi hareketler de vardır.
Yani özetle söyleyecek olursak hangi bölgenin sıkılaşmasını istiyorsanız, o bölgenin kaslarını çeşitli hareketler yaparak yüz yogasına uygun olarak çalıştırabilirsiniz

yüz yogası

Dediğimiz gibi bölgeye özel hareketleri öğrenmeniz, ve öğreneceğiniz bu hareketleri düzenli olarak yapmanız işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.
Akıllı cihazlarınız varsa işiniz bir kat daha kolaylaşlaşırız. Bulunduğunuz her yerde döküman olarak veya video olarak indireceğiniz hareketleri uygulayarak kendinizi muhteşem güzelliğe kavuşturmaya bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close