Teknoloji

2015 Teknoloji Dünyası

2015 Teknoloji Dünyası

2014 yılında prototipleri tanıtılan bir çok teknoloji 2015 yılında artık gerçek ürün olarak karşımızı çıktı. Bazen lüks ve pahalı sayılabilecek ürünler, 2015 yılında herkesin kullanabileceği standart ürünler olmaya başladı. 2015 yılında da, gelecek yıllarda çıkacak ürünlerin temelleri atılıyor. İşte, 2015 yılında beklenen cihaz, servis ve hizmet konusundaki teknolojik ürünler ve prototipler;

2015 Teknoloji Dünyası

Giyilebilir Teknoloji

Gelecek giyilebilir teknoloji devri olacak, bundan dolayı bir çok firma bu alanda yatırım yapmaya başladı. Neredeyse tüm teknoloji firmaları, giyilebilir teknoloji ürünlerinden bir tanesini üretiyor. Giyilebilir ürünler arasında en popüler olan, bileklik, saat ve gözlüğün yanı sıra, giyilebilir mouse, bisiklet kaskı, gibi farklı ürünlerde yer alıyor.

İşletim Sistemleri

2015 Teknoloji Dünyası

En çok değişim ve gelişim elbette yazılım alanında yaşanıyor. Yazılımın sistemlerinin temeli olan, işletim sistemleri de bu gelişime en çok ayak uyduran teknolojilerden birisidir. 2015 yılında işletim sistemi üreticileri yazılımlarını güncellediler.Windows 10, iOs9, Android 6.0 M yeni işletim sistemleri yazılımları. Bazısı hala stabil versiyon değil.

3D Yazıcılar

2015 Teknoloji Dünyası

2015 yılındaki en büyük beklentinin olduğu alanlardan birisi de 3D yazıcıların yaygınlaşması gibi görünüyor. Dünya da çok fazla ilgi göre 3D yazıcılar, ülkemizde daha yeni yeni kullanılmaya başlanıyor. Bunun en büyük sebeplerinden birisi 3D şüphesiz cihazların fiyatı. 3D yazıcıların fiyatlarının 2015 yılında düşmesi ile biraz daha yaygınlaşması ön görülüyor.

2015 Teknoloji Dünyası

Akıllı Cihazlar

Sadece teknolojik cihazların değil, hayatımızdaki diğer tüm cihazların akıllı olması için 2015 yılı bir başlangıç olacağa benziyor. 2015 yılında bu adımın atıldığı cihazlardan bazıları, otomobiller, beyaz eşya ürünleri, elektrikli ev aletleri gibi ürünlerdir.

İnsansız Hava Araçları

2015 Teknoloji Dünyası

2014 yılında birbiri ardınca tanıtılan drone’lar, 2015 yılında ise kullanım amacına uygun olarak dizayn edilmeye başlandı.Drone’lar o kadar yaygınlaştı ki, fiyatları oldukça düştü. Bundan sonraki yıllarda, kişilere, kurumlara ve amaçlara yönelik, özelleştirilmiş drone’lar göreceğiz.

2015 Teknoloji Dünyası

Sanal Gerçeklik

Sanal gerçeklik ürünleri henüz yaygınlaşmış durumda değil. Sanal gerçeklik konusunda en büyük sorunlardan birisi, içerik üretiminin çok yavaş olması. Sanal gerçeklik görüntüleme cihazları her ne kadar hazır olsa da, yaşayacağınız deneyim sayısı çok az. Çünkü sanal gerçeklik, ona göre filmlerin, resimleri, oyunların ve diğer bir çok içeriğinde sağlanması gerekiyor.

Akıllı Telefonlar

2015 Teknoloji Dünyası

2015 yılı, Apple ve Samsung firmalarına rakip olabilecek akıllı telefon markalarına şahitlik ediyor olacak. Akıllı telefonüreten diğer firmalar, iş ortaklığı yaptıkları diğer yazılım ve donanım şirketleri sayesinde, akıllı telefon pazarında söz sahibi olmaya başlayabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu