Moda

2015 Yaz Kadın Ayakkabı Modası

 

2015 Yaz Kadın Ayakkabı Modası

Yaz sezonun en trend ayakkabılarının sergilendiği moda defilelerinde, birbirinden çekici ayakkabılar var. Kadınların ayakkabılara olan düşkünlüğü dikkate alınacak olursa, modellerin ne denli çeşitli olacağını da kestirmek mümkün.

2015 Yaz Kadın Ayakkabı Modası, yeni tarzları ve değişik modelleri içinde barındırdığı gibi, geçtiğimiz sezonlara ait çizgileri de taşıyor.

İşte, en çarpıcı modelleri ile 2015 Yaz Kadın Ayakkabı Modası tasarımları;

Mash-Up Style Ayakkabı Teması

Hiçbir moda trendine ait olmayan, modanın kalıplaşmış çizgileriyle sınırlanmayan bu tema, 2015 ayakkabı modası modellerinde, ana tema olarak göze çarpıyor.

Yüksek topuklu zarif ayakkabılar, örgü sandaletler, düztaban çiçekli ayakkabılar, yandan bantlı dolgu topuklar ve daha birçok modelde ayakkabı, kadınların tercihlerine sunuluyor.

Peep To ile Vintage Esintiler

Burnu açık peep to ayakkabılar ve çizmeler, kış sezonunda bile oldukça trend olan ayakkabı modellerindendi. Bu yaz sezonunda da, bu ayakkabı modelleri oldukça ilgi çekiyor. Platform topuklu burnu açık ayakkabılar ve spor tarzda burnu açık ayakkabılar, en popüler ayakkabı modelleri arasında gösteriliyor.

Geçtiğimiz moda haftalarında, ‘teşhirci tarz’ olarak lanse edilen peep to ayakkabılar, ünlü moda akımlarının görüldüğü 1940 ve 1960 yılları ayakkabı modasında da oldukça trend olmuştu. Bu yaz, birçok kadının ayağında göreceğimiz bu tarz ayakkabılar, stil sahibi kadınlarında ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Spor Şıklığı Sunan Ayakkabı Modelleri

Rahatlığı ve zarafeti bir arada sunacak olan bu ayakkabılar, sokak modasını adeta esir alacak. Ofis şıklığının da bir parçası olacak olan spor şık ayakkabılar, genellikle platform topuk kullanılan spor modellerden oluşuyor.

Maskülen Ayakkabı Modelleri

Kıyafetlerde bolca gördüğümüz bu moda akımından, ayakkabılarda etkilendi. İskarpin ayakkabılar, bağcıklı ayakkabılar ve timberland ayakkabılar; kadın ayakkabı modasındaki erkeksi esintilerin olduğu modeller arasında yer alıyor.

Metalik Akımın İzlerini Taşıyan Ayakkabı Modelleri

Kış sezonunda ilgi gören bu trend, yaz aylarında etkisini çoğaltarak adeta hit olacağa benziyor. Parlak rugan ayakkabıların boy göstereceği vitrinler, bu ayakkabıların ışıltısıyla parlayacak.

Metalik etkisinin uygulandığı ayakkabılarda; altın rengi, gümüş rengi, gülkurusu ve bakır renklerinin daha etkili olacağı gözlenmektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu