Dekorasyon

Modern Tarz Ev Dekorasyonunda Salon Tasarımları

 

Modern Tarz Ev Dekorasyonunda Salon Tasarımları

 

Ev dekorasyonunun bir sanata dönüştüğü günümüz de, bu sanatın en önemli başyapıtı ise hiç kuşkusuz salon dekorasyonudur.

Salon dekorasyonu tasarımlarındaki önemin artmasında en büyük etken, eve gelen misafirlerin, evin vitrini olarak görülen salonda ağırlanmasıdır.

Salon dekorasyon tasarımları arasında, modern tasarımların büyüsü herkesi kendine hayran bırakır. Bu dekorasyon tarzında daha çok, minimalist yaklaşımlar etkilidir. Klasik mobilya anlayışından hoşlanmayan yeni evliler ve geçler, daha çok modern eşyalardan, modern tablolardan ve modern perde, halı ve aksesuarlardan hoşlanırlar. Bu tarzın en belirgin özelliklerinden biri de, rahatlık ve konforun, şık ve stil ile birleşmesidir.

Modern salon dekorasyonunda neler olması gerekir?

Modern salon dekorasyonu trendleri arasında, özgün ve minimalist çalışılmış sıra dışı bir tablo mutlaka yer alıyor. Dekorasyonda istemiş olduğunuz etkiyi yakalayabilmek için, salon tasarımına uygun yağlı boya tablo veya bir başka stilde çalışılmış modern bir tablo mutlaka olmalıdır.

Modern tarzda döşenmiş bir ev dekorasyonundaki en önemli renkler, beyaz ve pastel tonların uyumudur. Bu uyumun en belirgin olduğu objeler ise, koltuk takımı ve halıdır. Her iki parçanın da birbiriyle tam bir uyum içinde olması gerekir.

Pastel tonlara canlılık katacak renklerde oldukça önemlidir. Soft ve pastel tonlarla kontrast oluşturacak renklerin, ana mobilya detaylarında kullanılması gerekir. Örneğin; konsolunuzda sergilediğiniz canlı ve parlak renkteki bir objeyle, koltuk takımının yastıkları aynı renkte olabilir.

Modern salon dekorasyonu stillerinde, aydınlatmaların önemi büyüktür. Doğru seçilen aydınlatmalar sayesinde, salonunuz harika bir görünüme bürünebilir. Klasik dekorasyonun simgesi olan taşlı ve kristal avizeler, modern dekorasyonda kullanılmamalıdır. Bunun yerine, modernliğin simgesi olan spot aydınlatmalar oldukça iyi bir seçim olacaktır.

Modern salon dekorasyonunda koltuk seçimi nasıl olmalıdır?

Modern dekorasyonda, koltuk takımı veya oturma grubundaki parçaların tamamen aynı olması yerine, birbirini tamamlayan renklerde olması daha uygun olacaktır. Örneğin; biri yeşil diğeri turuncu iki farklı renkte koltuğun, yastık renklerinin bir diğeri ile aynı olması, modern bir çizgi yakalanmasında güzel bir seçenek olacaktır.

Halı ve yastıklarda da farklı renk uyumunu yakalayabilir, şık ve modern bir salon dekorasyonu tasarımına sahip olabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu