Güzellik

5 Adımda Jel Manikür Sonrası Tırnak İyileştirmesi

5 adımda jel manikür sonrası tırnak iyileştirmesi için farklı yöntemler bulunuyor. Jel manikürü sonrası için tırnakların iyileşmesi için önerileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

5 adımda jel manikür sonrası tırnak iyileştirmesi için çeşitli öneriler bulunuyor. Çünkü jel manikür sonrası tırnaklar yıpranıyor. Özelliklede hassas yapılı tırnaklarda bu tarz durumlar daha çok yaşanmaktadır. Pek çok kadın ise yıpranmış tırnaklara sahip olmak istemez. Aksine daha sağlıklı ve estetik görünüme sahip tırnaklara sahip olmak kadınların genel isteklerinden birisidir.

1-Tırnak Bakımını İhmal Etmeyin

Yıpranan tırnakların sağlıklı bir hale getirmek için çeşitli tırnak bakım ürünleri üretiliyor. Jel manikür sonrası için tırnak bakım ürünlerini kullanmak gereklidir. Çünkü tırnakların için gerekli olunan vitamin çeşitlerinin pek çoğu bu tarz bakım ürünlerinde yer alıyor. Ayrıca pratik kullanımlı oldukları için çok fazla vaktinizi de almaz.

2-Kütiküller Önemli

Tırnakların alt kısımlarındaki üst derilere kütikülle adı veriliyor. Kimi kadınlar için ise jel manikür sonrası kütikülleri kesme iç güdüsü bulunuyor. Fakat bu işlem tırnaklarınızın genel sağlığı ve görünümü için zararlı oluyor. Bu yüzden de jel manikür sonrası için kütikülleri kesmemeye dikkat etmek gerekiyor.

3-Tırnak Uzatmayın

Kadınlarda estetik görünüm her zaman için önemsenir. Bu yüzden de bazen tırnaklar uzatılır. Uzun tırnaklar ile oje kullanımları daha çok tercih edilir. Fakat jel manikür sonrası uzun tırnak kullanımları oldukça zordur. Her an tırnak ucu kırılabiliyor. Tırnak uçlarını korumak için tırnak kesmek daha doğru oluyor.

4-Nemlendirici Kullanın

İnsan vücudu için nem önemlidir. Bu durum tırnak bakımları için ön planda yer alıyor. Tırnakların düzenli ve sürekli olarak nemlendirilmesi gerekiyor. Sağlıklı tırnaklar için nem şarttır. Ayrıca tırnak diplerinde yer alan yağ çeşitlerinin daha etkin olması içinde nemlendirici çeşitleri kullanılıyor.

5-Ağır Hareketlerle Törpü Yapın

Kadınlar tırnak bakımlarında sürekli olarak törpü yapar. Törpü ile tırnaklara şekil vermek daha kolaydır. Fakat hızlı hareketlerle törpü yapmak tırnak ucunu yıpranmasını sağlayabiliyor. Jel manikür sonrası törpüleme işlemleri yavaşça yapılması daha uygun oluyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu