Güzellik

Kusursuz Bir Gelin Makyajı için En İdeal Tüyolar

Hayatınızın en özel gününde mükemmel olmak herkesin hayalidir. Odak noktası sizin olduğunuz bir günde düğün gününüzde kusursuz bir gelin makyajı için en ideal tüyoları sizler için derledik.

Kusursuz bir gelin makyajı için en ideal tüyolar derlemiş olsak ta birazda siz kendinizi nasıl görmek istediğinizle de alakalı. Yani siz kendinizi nasıl hayal ettiniz. Sizlere bu konuda yardımcı olmak istiyoruz. Ve nasıl görünmek istediğini tekrar düşünmenizi ve doğru kararı vermenize yardımcı oluyoruz ve işte tüyolarımız.

Doğru Gelin Makyajı Tüyoları

Yüzünüzde dikkat çeken yere odaklanın

Güzel bir makyaj için aslında ilk dikkat çekmek istediğiniz yere odaklanmayı sağlamakla gerçekleşir. Gözler, dudaklar, yüz hattınız bunlardan hangisi ön planda olmalı? Anlamlı gözler oldukça çekici durur. Göz farınız ve kirpikler ile ifadelerinizi yansıtabilirsiniz.  Dudaklarınız gelinliklerle bütünlük sağlamak için ruj seçiminizi daha doğal görünmesini sağlamalı ona göre renkler seçmelisiniz. Pastel renkli rujlar en ideal olan renklerdir.

Cilt problemleriniz için abartı makyaj yapmayın

Yoğun bir kapatıcı uygulamaktan kaçının. Doğal görünmek için uygun fondöten seçimi yapmalısınız. Buğday tenliler için saçlarınıza uygun makyaj renklerini belirleyebilirsiniz. Esmer tenliler pastel renkleri tercih etmelidir. Beyaz tenliler için fuşya ve pembe renkler çok daha güzel duracaktır.

Cilt bakımına erken başlamaya dikkat edin

Cildinizin pürüzsüz ve doğal görünmesi için cilt bakımını erken yaptırmalısınız. 1-2 ay önceden yapmak cildinizi hafifletir. Sade bir makyaj ile duru bir güzelliğe sahip olacaksınız.

Abartılı makyajdan uzak durmalısın

Gelinliğe sadeliğinizi yansıtarak abartılı makyajdan uzak durmalısınız.

Suya dayanıklı makyaj yaptırın

Plastik makyajı tavsiye ederiz. Yüzünüzü sararak doğal görünmenizi sağlar. Terleyebilir ya da makyajınız akabilir. Makyaj ürünleriniz suya dayanıklı olmasını sağlayan ürünlerden yana kullanmalısınız.

Far seçimlerinde Nude Tonlarını seçin

Açık toprak rengi tonlardır. Böylece makyajınız sade ve doğal görünecektir. Üzerine siyah eyeliner gözlerinizdeki güzelliği ortaya çıkaracaktır. Mümkün olduğunca doğal görüntülü olun.

Allığınızı doğru tonları uygulayın

Elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarırken doğru renk tonlarını kullanın. Açık tenliler pembe tonlarını, buğday tenli ve esmerle için hafif bronz renkli renkler daha doğru tercih olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu