Güzellik

Botoks Tekrar Yapılmalı Mı?

Botoks tedavisi son zamanlarda birçok kişi tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir. Botoks tedavisi genellikle dudak ve çevresi, gözaltları ve kaş üstüne yapılmaktadır. Bunun yanı sıra göğüs bölgesine de Botoks sıkça yapılmaktadır. Botoks yapılan bölgelerde etki duruma göre tekrar Botoks yapılmaktadır. Göz çevresine, alın ve kaş ortasına yapılan botoksların etkisi 6 ay sürmektedir. Bu nedenle 6 ay sonra bu bölgelere de Botoks yaptırabilirsiniz. Etki süresi daha kısa olan Botoks tedavileri cildinizi yıpratmaktadır. Bu nedenle etkisi uzun süren botoksların yaptırmanız gerekmektedir.

Botoks Nasıl Uygulanır?

Botoks ciltte bulunan kırışıklıkları geçici süre ile düzeltmeye yarayan cerrahi bir uygulama gerektirmeyen bir işlemdir. Botoks cilde enjeksiyon yardımıyla yapılan bir tedavi uygulamasıdır. Bu nedenle botoks yapılmadan önce yapılması gereken işlemler iyi bir şekilde yapılarak etki süresi uzatılmaktadır. Uygulanan botoks tedavisinin fiyatları kişiden kişiye değişmektedir. Bunun sebebi botoks yapılacak olan bölgenin büyüklüğü konusudur. Botoks yaptırmadan önce riskleri de her zaman göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Olumsuz bir sağlık sorunu meydana gelmemesi için botoks tedavisinin uzman bir kişi tarafından yapılması gerekmektedir. botoks sonrasında yapılması gerekenleri eksiksiz bir şekilde uygulamak etkili bir sonuç elde etmek için oldukça önemlidir.

Botoks Uygulamasının Riskleri Var Mıdır?

Botoks uygulaması direkt olarak cilt altına uygulandığından dolayı bazı durumlarda sağlık açısından riskli durumlar da meydana gelmektedir. Kas zayıflığı botoks tedavisinin riskleri arasında yer almaktadır. Bunun gibi bir diğer risk ise konuşmada, yürümede bozukluklar meydana gelebilir. Botoks tedavisinde riskleri azaltmak için uygun bir tedavi yöntemi de uygulanmalıdır. Bunun yanı sıra risk durumuna karşı her zaman dikkatli olunmalıdır. Botoks uygulamasının riskleri arasında cilt sarkıklığı da bulunmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu