Eğitim & Kurs

Oyunculuk Kursunda Hangi Sertifikalar Veriliyor?

 

Oyunculuk kursu ve içeriği kursu veren kuruma göre değişiklik arz etmektedir. Dolayısıyla sabit bir içerikten bahsetmek söz konusu değildir. Ancak genel olarak eğitimlerde verilen sertifikalar ve kurslar hakkında sizlere birtakım bilgilendirmelerde bulunacağız.

Oyunculuk ile İlgili Eğitimler

Verilen bazı eğitimler doğrudan oyunculukla alakalı olmasa da dolaylı olarak oyuncuyu ilgilendirmektedir. Doğrudan ilgili olanlara örnek olarak beden dili, jest ve mimik, diksiyon, rol yapma gibi eğitimleri verebiliriz. Bu eğitimler her bir kursun içeriğinde bulunmayabilir. Dolayısıyla bu konular ile alakalı eğitim almak istiyorsanız sizler de eğitim içeriğini özellikle öğrenmelisiniz. Eğer eğitim içerisinde bu konular var ise bu durumda sertifika almanız da mümkün olacaktır.

Dolaylı Olarak Oyunculukla İlgili Eğitimler

Yukarıdaki eğitimler doğrudan oyunculukla alakalı olurken bazı eğitimler de dolaylı olarak oyunculukla alakalı olmaktadır. Buna örnek olarak nefes alma teknikleri, dans eğitimi, reji, film seslendirme gibi eğitimleri sayabiliriz. Bu eğitimleri alan kişilere de ilgili sertifikalar verilmektedir. Ancak eğitim içerisinde bu hususların yer almasına önem vermeniz gerekmektedir.

Ayrıca bazı kurumlar tarafından herhangi bir sertifika da verilmemektedir. İşte bu sebeple en baştan sertifika verilip verilmediği konusunu da araştırmanızı sizlere tavsiye etmekteyiz.

MEB Onaylı Sertifikalar

Bazı kurumlar da sertifika vermelerine rağmen bu sertifikaların herhangi bir geçerliliği bulunmamaktadır. İşte bu sebeple MEB onaylı sertifika veren kurumları tercih etmelisiniz.

Bu sertifikaları veren kurumlar arasında üniversiteler, özel eğitim kurumları ve çeşitli kurslar yer almaktadır. Sizler de bu kurslar arasında bir seçim yaparak MEB onaylı sertifikaya sahip olabilirsiniz. Sertifika veren oyuncu kursları arayışınızda ünlü kişilerin kurslarını tercih etmek de sizler için son derece önemli olacaktır. Böylelikle çevrenizi geliştirmeniz de mümkün olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu