Teknoloji

Çocuklara Özel Akıllı Saat

Akıllı saat teknolojini yeni hedefinde çocuklar yer almaktadır. Özellikle günümüzde çocuklara karşı oluşan cinsel istismar ve şiddet olaylarının artması ile çocuklara özel akıllı saat modelleri üretilmeye başlamıştır. Bu saatler aynı zamanda çocuklarınızın daha hareketli olmasının ve obezite ile mücadele edilmesi konusunda da anne babalara büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Bu akıllı saatler sayesinde çocukların hem sağlık açısından kontrolü sağlanırken güvenlikleri konusunda da olcukça faydaları bulunmaktadır. Özellikle takip konusunda büyük avantaj sağlayan cihaz bu yılın 2. Yarısında satışa sunulması planlanmaktadır.

Çocukları İçin Üretilen Akıllı Saatlerin Özellikleri

Öncelikle bu saatler tasarım olarak da çocukların takmaktan hoşlanacakları ve farklı renk seçenekleri olan saatlerdir. Boyut olarak küçük olmaları sayesinde çocukların takmasında ve taşımasında hiçbir sorun yaşatmamaktadır. Akıllı çocuk saatleri özellikle çocuk ciltleri için hassas maddelerden üretildiği için herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Bu saatlerin en önemli özelliği 5 gün giden pil ömrünün bulunmasıdır. Bu sayede 5 gün boyunca çocuğunuz yanınızda olmasa bile onu takip edebilmektesiniz. Özellikle kaybolma gibi durumlarda bu 5 gülük pil ömrü çok büyük avantajlar sağlamaktadır. Konum bildirme özelliği sayesinde çocuklarınızın nerede olduğu hakkında sürekli takip edilebilmektedir. Ayrıca kendi telefonlarınızla eşleme özelliği sayesinde acil durumlarda bu akıllı saatler arayıcılığı ile çocuklarınız size çağrı gönderebilmektedirler. Ayrıca çocuklarınız için bir alan belirleme özelliği bulunmaktadır. Ve bu alandan çıkıldığında da otomatik olarak bu akıllı saat eşlenen telefondan haber vermektedir.

Ayrıca çocukların günde ne kadar yürüdükleri, ne kadar uydukları gibi verileri de kaydeden bu akıllı cihazlar sayesinde daha sağlıklı bir nesil ortaya çıkması amaçlanmaktadır. Yeteri kadar hareket etmeyen çocukları bu saat ile kolay bir şekilde tespit edilerek sağlıklı bir yaşam için fayda sağlamaktadır. Akıllı çocuk saatleri avantajları bu şekilde belirtilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu