Dekorasyon

Dekorasyonla Tasarruf Etmek İçin Ne Yapmalı

Dekorasyonla tasarruf etmek için bazı yöntemleri uygulamak gerekir. Bunun nedeni ekonomik şekilde yapılan uygulamaların kişisel bütçenize fayda etmesidir.  Tasarruf etmek sadece bütçe açısından değil farklı açılardan da faydası olan bir durumdur. Kaldı ki tüketimin en fazla olduğu dönemde yaşadığımız varsayılırsa tasarruf olmaması kaynak tüketimi sorununa da neden olabilecektir.

Ampullere Dikkat

Dekorasyon yaparken bazı basit uygulamalar uzun vadede doğalgaz ve elektrik faturalarınızın azalmasını sağlayabilir. Banyo ve mutfak dolabı aydınlatmaların spot lamba yerine tavan aydınlatma ampulleri ile değiştirilmesi elektrikten tasarruf edilmesini sağlar. Bunun nedeni spor aydınlatma malzemelerinin elektrik tüketimini çok fazla yapmasıdır.

Büyük Ve Duvardan Duvara Camlar Varsa

Salon ya da diğer oturma alanlarında boydan boya cam varsa bu alanları yaz ve kış aylarında sıcaklığı dengelemesi için cam filmlerinden faydalanabilirsiniz. Cam filmleri hem dışarıdan güneş gelmesini engeller hem de içerideki ısının dengede kalmasını sağlar. Bunun dışında aydınlatma açısından da ideal ortam yaratabilir. Sık kullanılmayan salon ve balkon camlarını cam filmi ile kaplatarak doğalgaz faturası, elektrik faturası gibi yüklü gelebilen giderleri azaltabilirsiniz. Üstelik bu filmlerle eşyalarınızın da korunmasına katkı sağlamış olursunuz. Koltuklarınız yazın güneşten etkilenmez ve ömrü uzar.

Kalın Perde Seçin

Eğer soğuk havalardan muzdarip bir yerde yaşıyorsanız bu durumda perdelerinizi kalın seçmek epey faydalı olacaktır. Çünkü rüzgâr, pencere kenarından gelen soğuk bu şekilde kesilmiş olur. Soğuk havanın kesilmesi ile içerisi de soğumaz ve böylece doğalgazınız daha az gelir.

 Tavan Vantilatörü

Yaz aylarında klima size çok soğuk geliyorsa ve temiz hava almaktan vazgeçmeden serinlemek, tüm bunları yaparken dekorasyonu ekonomik yapmak istiyorsanız tavan vantilatörleri ideal bir çözüm olacaktır. Yüksek tavana sahip evlerde aynı zamanda görüntüye de katkı sağlayacak bu eşyalar, alçak tavanlı yerlerde pek uygun olmayabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu