Yaşam

Yeni Akım: Balık Kuyruğu Kaşlar

İlk duyulduğunda kulağa garip gelse de balık uyruğu kaşlar bu senenin oldukça ilgi gören kaş modelleri arasında yer almaktadır.

Balık kuyruğu kaş farklı kaş modellerini sevenler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Bu nasıl akım dedirten kaş modeli balığın kuyruk kısmına benzemesiyle dikkat çekmektedir. İnstagram fenomenlerinin paylaşmasıyla ünlü hale gelen bu kaş modelini yapmak biraz cesaret istemektedir. Ortaya çıktığı gün itibariyle tüm dünyada hızlı bir şekilde yayılma gösteren balık kuyruğu kaşlar kadınların yanı sıra erkekler tarafından da ilgi görmektedir. Ortaya çıkan bu yeni akım bir süre daha yayılmaya göstereceğe benzemektedir.

Balık Kuyruğu Kaşlar Nasıl Yapılır?

Görünüş olarak bakıldığında balık kuyruğu kaşlar kaşın tıraş edilmesiyle oluyor gibidir. Ancak böyle bir uygulama yoktur. Onun yerine kaşın arasında boşluk yaratmak için pudra ya da fondöten kullanılmaktadır. Kaşın ucunu yukarı kaldırmak için kullanılacak malzeme ise isteğe bağlı olarak değişmektedir. Bunun için genellikle kaş kalemleri ve farkları tercih edilmektedir. Böylece daha doğal bir görüntü elde edilmektedir.

Balık Kuyruğu Kaşlar

Bilindiği üzere kaşlar yüz güzelliği ön plana çıkaran kısımdır. Dolayısıyla kaş şeklinin nasıl olduğu tamamen yüz görüntüsünü etkilemekte ve buna göre güzellik şekillenmektedir. Genellikle insanlar tercihlerini kalın kaşlardan yana kullanmakta ve böylece daha dolgun bir görüntüye sahip olmaktadır. Ancak bazı insanlar da sıradanlıktan sıkılıp tercihlerini farklı kaş modellerinden yana kullanmaktadır. Bu farklı kaş modelleri içerisinde en dikkat çekenlerden biri balık kuyruğu kaştır. Sonradan özel şekilde verilerek yapılan bu kaş modeli sosyal medyada hızlıca yayılan bir akım haline dönüşmüştür. Ufak makyaj hileleriyle elde edilen balık kuyruğu kaşlar yüz güzelliğine farklı bir boyut kazandırmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu