Yaşam

Ev Yapımı Yöntemlerle Diş Beyazlatma

Diş beyazlatmak için çeşitli yöntemler denenmekte, bunların kimisi işe yararken kimisinden istenilen sonuç elde edilememektedir.

Diş beyazlatmak için evde denenen yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan biri herkes tarafından bilinen diş macunudur. Günde en az iki kere dişleri fırçalamak diş beyazlatmak için son derece etkilidir. Ancak bazı insanların dişlerinin beyazlaması için bu yeterli olmamaktadır. Dolayısıyla ekstra yöntemlere ihtiyaç duyulmaktadır.

 Ev yapımı yöntemlerle diş beyazlatma için limon ve karbonat etkili malzemeler arasında yer almaktadır. Bunun için bir çay kaşığı karbonatın içerisine birkaç damla limon sıkılmakta ve iyice karıştırılarak macun haline getirilmektedir. Daha sonra bu karışım diş fırçası ile dişlere sürülmektedir. Bu yöntemi haftada bir ya da iki kez uygulamak yeterli olmaktadır. Bunun yanı sıra karbonat yalnız kullanıldığında da renk açıcı özelliğe sahiptir. Karbonat ile dişlerin rengini açmak için haftada iki ya da üç kez kullanılması gerekmektedir. Diş fırçasını ıslayıp karbonata batırarak dişleri fırçalamak yeterli olmaktadır.

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma yöntemleri arasında sirke, tuz ve karbonat üçlüsü de yer almaktadır. Bu üç malzeme ile hazırlanan karışım diş rengini beyazlatma özelliğine sahiptir. Bu üç malzemeden birer kaşık alınıp karıştırılmakta ve daha sonra temiz bir diş fırçası yardımı ile dişlere sürülmektedir. Düzenli kullanım sonucunda istenilen sonuç elde edilmektedir.

Tarçın, karbonat ve adaçayı ile hazırlanan karışım da dişleri beyazlatmakta ve aynı zamanda ağzın ferahlamasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra çilek yemek de diş plaklarının oluşmasına engel olmaktadır. Muz kabuğu ile dişleri ovmak dişlerin beyazlamasını sağlamaktadır. Buna ek olarak gliserin anti bakteriyel olma özelliği sayesinde çürükler ile savaşmaktadır. Defne yaprağı ile portakal da lekeleri çıkarmakta ve mikropları öldürmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu