Dekorasyon

Evinizde Farklı Olmanın Yolu Renk Tercihlerinizde Saklı

 

Evinizde Farklı Olmanın Yolu Renk Tercihlerinizde Saklı 

Yapacağımız ev dekorasyon çalışmalarının temel noktasını renkler oluşturur. Renkleri uygun olarak birbirleriyle kombinleyemez isek maalesef bu tarz ev dekorasyon uygulamalarımızın hiçbir anlamı kalmamaktadır. Bir mekânı dekore edeceğimiz zaman öncelikle mobilya ve duvarlarda kullanacağımız renkleri iyi belirlememiz gerekir. Odalarda kullanılan klasik ton renkleri bir kenara bırakarak son trend renkleri duvar ve mobilyalarımızla uygun şekilde kombinleyerek farklı bir hava yaratabiliriz. Renk uyumunu yalnızca mobilya ve duvarlarda değil oda içindeki aksesuarlarımızda da kullanmalıyız. Tüm bu renk geçişleri ile yaşadığımız mekânları farklı bir tasarım örneğine dönüştürebilirsiniz. Evlerinizi boyatırken tek bir mekân bazlı değil evin tümünü düşünerek renk tercihlerinizi yapmalısınız.

Ev dekorasyonu uygulamalarınızda tüm odaları aynı renge değil her bir odayı farklı renklere boyatırken koridor alanlarında da daha açık renkleri kullanıp odalar arasında yumuşak geçişler sağlayabilirsiniz.

Banyo Dekorasyonları

Banyo dekorasyon çalışmalarınızı ilgi çekici görünümlere kavuşturmak için eğer duş perdesi kullanıyor iseniz işe bununla başlamanızı tavsiye ederiz. Duşa kabininizin renklerini koyu tonlardan seçerek hem banyonuzun daha geniş görünmesine hem de daha derin görünmesini sağlayabilirsiniz. Banyo dekorasyon uygulamanıza daha sıcak bir görüntü vermek için vazo ve hasır sepetlerden faydalanabilirsiniz.

Mutfaklar Önemli

Her ne kadar misafirlerimizi ağırlamak için bin bir özenle düzenlediğimiz oturma odalarımız olsa da aslında hepimiz mutfaklarımızda sohbet etmeyi daha çok seviyoruz. Bu nedenle ev dekorasyonu yaparken mutfaklar da önemli bir yer tutuyor. Mevcut kullandığınız masanızı maviye boyatmak veya yeni bir masa alacaksanız renk olarak tercihinizi maviden yana kullanmak mutfağınızı çok daha canlı göstermek için iyi bir seçimdir. Bunun yanında renkli bardaklar ile mutfağınızın canlı görüntüsünü destekleyebilirsiniz. Yemek masaları tercihlerinizde size ahşap modelleri kullanmanızı öneriyoruz. Ahşap modeller mutfağınıza daha doğal bir görünüm kazandırmak açısından önemlidir.

Yatak Odaları

Evlerimizin en özel kısımlarından olan yatak odalarında herkes romantik görünümleri tercih eder. Yatak odaları ev dekorasyonu işinde kilit noktayı oluşturur. Yatak odalarınızda romantik görünümler elde etmek için yine işe renk tercihlerinden yola çıkarak başlamanızı öneriyoruz. Yatak odalarınızda daha yumuşak renkleri kullanmanız istemiş olduğunuz romantik havayı yakalamak adına önemlidir. Eğer ki çok fazla göz yoran iddialı renkleri kullanırsanız odada gerginliği artırmış olursunuz. Ancak yatak odanızın klasik havasından sıkılmış olabilirsiniz. Bu durumda yatak odalarının klasik tarzından sıkılanlara bu tür mekânlarda canlı ve pastel renkleri kullanmalarını öneriyoruz. Sadece duvarlarda değil halı ve nevresim takımlarında da pastel tonlara ağırlık vererek yatak odanızı capcanlı bir havaya büründürebilirsiniz.

Ev dekorasyon uygulamanızda Her bir rengin insan psikolojisi üzerinde farklı etkileri olduğunu renk tercihlerinizi yaparken göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu