Yaşam

Evlilikteki cinsel sorunlar

Ekonomik kaygılar ya da monotonluk evlilikteki cinsel sorunların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Zaman geçtikçe evli kişiler arasında cinsellik isteği düşmeye başlamaktadır. Cinsel hayatınıza gereken özeni göstermek sizleri daha mutlu bir aile yapacaktır.

Kadınlarda vajinismus

Kadınların cinsel ilişki esnasında vajinasındaki kasların kasılarak eşinin girişine izin vermemesi önemli bir problemdir. Genel olarak korkudan, ilk gece korkusundan ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Genç kızların cinsel tabularla baskın duruma getirilmesi, cinselliğin ayıp olarak gösterilmesi sebebiyle, vajinusmus problemi ortaya çıkmaktadır.

Çiftlerden birinin cinsel isteksizliği

Dünya üzerinde pek çok çift arasında görülen cinsel isteksizlik, çiftlerin cinsel yaşamını son derece olumsuz şekilde etkilemektedir. Bazı zamanlarda kadın, bazı zamanlarda ise erkekte görülen cinsel isteksizliğin birden nedeni ortaya çıkmaktadır. Takıntısı bulunan insanlarda cinsel isteksizliğe daha fazla rastlayabiliriz. Eşlerinde görülen ağız kokusu, bedenindeki bulunan kusurlar, diş yapısı, göbekli bulunması, vücudunun tüylü olması, leke veya biçimsizlik sorunları da evli çiftler arasında cinsel isteksizliği tetikleyen sebeplerin başında yer almaktadır. Bununla beraber kadınların en büyük şikayetleri arasında, eşlerinin vücut temizliklerine dikkat etmemesi gelmektedir.

Erkeklerde erken boşalma

Eğer fiziksel problem nedeniyle ortaya çıkmıyorsa, erken boşalmanın nedenleri arasında yine psikolojik baskıyı görebiliyoruz. Toplumun ve ailenin damat adaylarının, eşlerini mutlu etme beklentisi ve baskısı, erkeklerin cinsel hayatını olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Cinsel ilişkiye gireceği için zaten heyecan içinde olan erkek adayları sinir sisteminde yıpranma nedeniyle, ilişki sırasında erkek erken boşalma problemi ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bir kez erken boşalma problemli ile karşılaşan erkek, yine başarısız olma kaygısını son derece yoğun yaşamakta ve eşiyle cinsellikten adeta kaçma noktasına gelebilmektedir. Bu nedenle erken boşalma sık görülen bir problemdir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu