Moda

Gece Elbisesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Şık ve gösterişli elbise seçimlerinizle gecenin en çok göze çarpanı siz olun. Gece elbisesi seçerken nelere dikkat edilmeli sorusunun cevabını vererek, sizlerin özel bir akşamda çok hızlı ve kolay şekilde şık olmanızı sağlıyoruz. Çok sayıda elbisenin, nasıl kombinlenmesi gerektiği hakkında bilgi edinerek, seçimlerinizi yapın.

Vücudunuza Uygun Elbiseler

Her şeyden önce elbise seçerken bunlara dikkat edin adı altında ilk olarak seçiminizin vücudunuzla uyumlu olması gerektiğini söyleyebiliriz. eğer dar bir elbise giyecekseniz, mutlaka elbisenin sizin bedeninize tam oturmasını çok daha gözüküp te sizi rahatsız etmemesini sağlamalısınız. Bunun dışında bol elbiseler için eğer çok bolsa, mutlaka belinizi göstermeniz gerektiğini unutmayın. Sizi çok kilolu göstermemesi adına farklı aksesuarlar ile güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Elbisenin Boyuna Dikkat

Bacaklarınızın uzun gözükmesi size çok daha şık bir görünüm verir. Elbiseyle nasıl uzun gözükürüm sorusuna cevap olarak midi boy elbiselerin tercih edilmesi gerektiğini söyleyelim. Bunun dışında tercih etmeniz gereken elbiselerde, eğer tam boy bir elbiseler arasından seçim yapacaksınız topuklu ayakkabı ile kombin ederek uzun gözükebilirsiniz. Elbisenin boyu ile uygun olan ayakkabı seçiminin önemli olduğunu unutmayın.

Elbisenin Modeli

Model, elbisede oldukça önemlidir. Gerek elbisenin üzerindeki desenler gerekse elbisenin duruşu sizin de şık olup olmadığınızı gösterecek önemli kriterlerdendir. Eğer biraz kiloluysanız, mutlaka yakası V olan elbiseleri tercih etmelisiniz. Yuvarlak yaka elbiseler sizi olduğundan daha kilolu gösterebilir. Bunun dışında gece tercih ettiğiniz elbiselerde çok büyük desenlerin olmamasına dikkat etmelisiniz. Küçük desenli olan elbiselerle, daha çarpıcı takıları kombinlemek gece elbisesi için çok daha iyi olacaktır. Hangi gece elbisesi beni şık gösterir sorusunun cevaplanmasının ardından buna uygun seçimler yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu