Hamilelik

Hamile Kalma Şansını Arttırmanın Yolları Nelerdir?

Hamile Kalma Şansını Arttırmanın Yolları Nelerdir? Vücudunuza iyi bakmak, bir kadının doğurganlığını iyileştirmedeki ilk adımıdır. Adet döngüsünün ne kadar sürede bir olduğunu ve bu tarihlere göre ilişki zamanını bilmek hamilelik için önemlidir.

Hamile Kalma Şansını Arttırmanın Yolları Nelerdir? Adetinizin sayısını ve süresini yazın. Yumurtlama günü takibi yapın. Ayın bereketli günlerinde gününüzü eşinizle birlikte geçirin. Ayın bereketli günü olarak tarif edilen zamanlar yumurtlama günlerinizdir. Sağlıklı bir şekilde kilo alın ya da ihtiyacınız varsa vermeye kilo verin bunun için çabalayın. Hamile kalmadan önce alınması gereken tüm vitaminleri alın. Sağlıklı beslenin. Normal yiyin. Vücudunuzu yormayın. Şiddetli egzersizi azaltın. Doğurganlığınızın yaşla birlikte azaldığını bilin. Alkol ve tütün kullanmayı bırakın. Ne zamandan sonra doktora görüneceğinizi bilin.

Adet Döngüsünün Sıklığını Bilmek

Çocuk sahibi olmak isteyen kadınlar, her ay adetlerinin ilk gününün aynı anda gelip gelmediğini kontrol etmeli ve geliyorsa adetlerini normal kabul etmelidir. Tersine olarak, adet dönemleriniz düzensiz ise, yani döngünüzün uzunluğu aydan aya değişiyorsa bunu doktorunuzla görüşün. Bu bilgileri takviminizde takip edebilir ve kullanabilirsiniz. Bir kişi hangi zamanlar da yumurtlayacağını neredeyse tahmin edebilir ve bu günlerde yumurtalıklar her ay bir yumurta bırakır. Bir kadının yumurtası fallop tüplerine ve rahmine yerleştikten sonra 12-24 saat sonra hamile kalabilir. Yani bir yumurtanın o ayki ömrü 12 ila 24 saattir. Ancak bir erkeğin spermi, bir dişinin vücudunda ya da rahminde 3 ila 5 gün arası kadar yaşayabilir. Yumurtlama günü her zaman 14 ila 16. Gün arasında olur.

Yumurtalama Takvimi

Düzenli yumurtlama döngüleri olan kadınlar, adetlerinden iki hafta önce yumurtlarlar. Adet düzensizliği olan kadınlar yumurtlamayı tahmin etmekte zorlanırlar. Bir kadın, ayın en doğurgan günlerini belirlemesine yardımcı olmak için çeşitli yöntemler kullanabilir. Evde yapabileceğiniz Yumurtlama Tahmin Kiti, bir kadının ne zaman yumurtlayacağını tahmin etmenin bir yoludur. Yumurtlama sırasında aylık olarak yükselen ve yumurtalıktan bir yumurtanın salınmasına neden olan bir hormon olan lh hormonu için idrarı test etmek için benzer bir hamilelik testi yöntemi kullanır. Bir çiftin gebe kalma şansını artırmak için seks yapmak için en iyi zaman testte pozitifi gördüğü zamandır.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu