Dekorasyon

Kalorifer Petekleri İçin 10 Dekoratif Kaplama Fikri

Kalorifer petekleri için 10 dekoratif kaplama fikri için öneri listesinde pek çok estetik fikir önerileri yer alır. Özelliklede son yıllarda kaloriferler için dekoratif kaplama fikirleri daha çok ön planda yer alıyor.

Kalorifer petekleri için dekoratif kaplama fikri olarak çeşitli öneriler yer alıyor. Genel olarak tarz ve kullanım alanı çeşitlerine göre kalorifer peteklerinde kaplamalar tercih ediliyor. Fakat temel tercih nedeni her zaman estetik kaygı oluyor. Genellikle tercih edilen kalorifer petekleri için kaplama önerileri olarak şunlar sunulur;

1-Kitaplık Şekli

Genellikle kişisel kalorifer petek çeşitlerinde sıklıkla tercih edilir. Kitaplar ile kalorifer alanın kullanılması ortama samimi bir hava katar. Özelliklede küçük ev geniş kalorifer petek çeşitlerinde daha çok tercih edilir.

2-Boyamalı Şekli

Renkler evleri daha canlı hale getirir. Kalorifer peteklerinde de renkli kaplamalar tercih edilir. Özelliklede çocuk odalarında sıklıkla kullanılır. Renklerin uyumu ile kalorifer petekleri bir dekor ürünü haline gelir.

3-Tablalı Tarzı

Genellikle saklanmak istenilen kalorifer çeşitlerinde tabla olarak kalorifer petekleri kullanılır. Tahta çeşitleri ile kalorifer peteği saklanır. Üzerine ise çeşitli dekor ürünleri bırakılır. Böylece ortamda estetik bir alan oluşturulur.

4-Antre Konumunda

Bazı kalorifer petekleri antreler yer alır. Genel olarak antre konumundaki kalorifer peteklerinde kaplama tercihi olarak kullanışlılık tercih edilir. Giriş kısmında yer aldığı için anahtarlık olarak sıklıkla kullanılır.

5-Koltuk Tarzı

İş ortamlarında sıklıkla koltuk tarzı kalorifer peteği kullanılır. Hem estetik hem de alandan avantaj sağlayan bir sistemdir.

6-Kabin Şekli

Bazıları kalorifer peteklerini gizlemek ister. Bu tarz durumlar için sıklıkla kabin şekli kalorifer peteği kaplamalar tercih edilir. Genel olarak sade yaşam tarzını yansıtan alanlarda daha çok kullanılır.

7-Ayaklı Dekor

Günümüzde dekor olarak sıklıkla masa şeklinde tercih edilir. Günden güne ayaklı dekor kalorifer petekleri çeşitlerinin kullanımları artıyor. Çünkü oldukça fonksiyonel bir kalorifer türüdür.

8-Raf Sistemli

Genel olarak küçük evlerde trend kalorifer peteği kaplaması olarak tercih edilir. Çünkü oldukça kullanışlı bir yapıya sahip olurlar.

9-Palet

Günümüzde genel olarak ahşap tahta parçaları ile oluşturulur. Böylece hem kalorifer peteği saklanmış olur hem de ortama nostaljik bir estetik hava katılmış olur.

10-Minimalist

Evlerinde kalorifer peteğini görmek istemeyenler tercihi; minimalist kalorifer kaplama oluyor. Özelliklede farklı dekor çeşitleri ile süslenerek daha kullanışlı bir hal alır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu