Güzellik

Kötü ağız kokusu tanısı ve tedavi yolları nelerdir?         

Kötü ağız kokusu tanısı ve tedavi yolları nelerdir?         

 

 

Kötü ağız kokusu, hiç kimsenin istemediği bir hastalık çeşididir. Ağız kokusuna neden olan etkenlerin sonucunda oluşan kokuyu giderebilmek adına yada ağız kokusunu en aza indirebilmek için yapılabilecekler bu makalemizde aşağıda sıralanmıştır.

 

Kötü ağız kokusunu engelleyici tedbirler nelerdir?

 

Diş ipi ve diş fırçası: her yemekten sonra, dişler, ağız ve dil muntazaman temizlenmelidir. Bunların temizliği ağız kokusuna neden olan oluşumları en aza indirecektir. Bazı durumlarda dişimizi fırçalayacak yada ağız bakımını yapamayacak durumda olabiliriz. Bu durumlarda en azından ağız çalkalanmalıdır.

 

Diş hekimine gidin: Birçok insanın alışkın olmadığı, düzenli bir hekime başvurmak; ağızda meydana gelen diş çürüğü gibi oluşumların ve kötü ağız kokusuna neden olan oluşumların önüne geçmenize yardımcı olur.

 

Ağızdaki kokuyu gizleme: Nane şekeri kullanmak kötü ağız kokusunun giderilmesine yardımcı olacaktır.

 

Dil temizleme: Dil temizliği çok alışılagelmiş bir durum değildir. Ancak diş fırçalama yanında dilinde temizlenmesi kötü ağız kokusunun önüne geçilmesine yardımcı olacaktır.

 

Ağız kokusu oluşturan besinler: Soğan ve sarımsak gibi besinler ağız kokusuna ayrıca iyi sindirilmeden tüketilen besinlerde sindirim sistemi yolu ile kötü bir nefese neden olur. Ağızdaki bakterilerin oluşmasını engellemek ve tükürük salgısına yardımcı olmak için suyu fazla tüketin.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu