Dekorasyon

Küçük Salonlar İçin Eşya Seçimi

Evin en fazla yaşanılan alanlarının başında gelen salonlar için salon dekorasyonu oluşturmak oldukça zordur. Çünkü insanlar salonlarının kendi tarzlarını oluşturmasını ister. Ancak salonun büyüklüğü ya da simetrik özelliği gibi durumlar da eşyaların seçimine etki eder.

Salon dekorasyonu oluştururken kimi zaman ortaya yanlış sonuçlar da çıkabilir. Özellikle küçük salona sahip kişilerin seçtikleri eşyalar yanlış olabilir. Bu durumda da ortaya oldukça kalabalık bir salon görüntüsü çıkar. Üstelik kalabalık eşyaların yer aldığı salonlarda dekorasyon da istenildiği gibi ortaya çıkmaz. Bu nedenle de birkaç küçük ipucu ile küçük salonları bile oldukça estetik bir hale dönüştürebilirsiniz.

Köşe Takımı Koltuk Kullanın

Salonlar için oturma grupları daha uygun olsa da küçük salına sahip olanlar tercihlerini köşe takımından yana kullanmalıdır. Köşe takımı kullanımı sayesinde salonlarda ferah bir görüntü elde edebilirsiniz. Ayrıca salonların daha modern ve şık bir görünüm kazanmasında da köşe takımları önemli bir etki eder.

Küçük salonların çok kalabalık görünmemesi için mutlaka az sayıda eşya kullanarak ortadan boş alan oluşturmak gerekir. Köşe takımları, diğer koltuk takımları gibi çok yer kaplamadığı için istenilen görüntünün oluşturulmasını sağlar. Eşyalar çok yer kaplamadığı için de dekorasyon amaçlı farklı ürünler kullanım da mümkün hale gelir.

Duvar Raflarını Tercih Edin

Küçük salonlarda dekoratif eşyaları sergilemek için duvar raflarını tercih edin. Ayrıca bu duvar raflarını kitaplık olarak da kullanabilirsiniz. Bu sayede eşyalarınızı koymak için büyük alan kaplayan dolaplardan kurtulabilirsiniz. Bunun yerine dekoratif eşyalarınızı duvarlarda sergileyerek; küçük salon görüntüsünden de kurtulmayı sağlayabilirsiniz. Dekoratif duvar rafları kullanırken renk olarak da açık renkleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede istediğinizden daha geniş ve ferah bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu