Güzellik

Saç Bakımında Amla Yağı Mucizesi ve Faydaları

Saç Bakımında Amla Yağı Mucizesi ve Faydaları! Amla yağı son dönemlerde popüler olan saç bakım ürünleri arasında birinci sırada yerini almıştır. Arap yağı olarak da bilinen bu yağın tıpkı zeytinyağı gibi faydaları saymakla bitmez. Özellikle saç bakımı için Arap kadınların yüzyıllardır kullandığı bir yağdır.

Saç Bakımında Amla Yağı Mucizesi ve Faydaları! Arap kadınlarının gür ve kalın telli saçlarını bilirsiniz. Arap kadınlarının güzellik ve bakıma dair her şey için sırrının Amla yağı olduğu biliniyor. Aslında faydalı ve ayrı ayrı kullanılan yağların karışımıdır. Taze toplanan susam, Hindistan cevizi ve en başta amla meyvesinin özünün çıkarılmasıyla elde edilir. Soğuk sıkım bir yağdır ve içeriğinde ciddi mineraller bulunur. Saç üzerinde biriken tortu, şampuan, kir ve toz tabakasını alarak saçların daha parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar. Bunun yanı sıra saç köklerini içeriğinde bulunan mineral ve vitaminlerle besleyerek saçların daha hızlı uzamasına da yardımcı olur.

Amla Yağının Saça Faydaları

Amla yağı haftada bir veya maksimum iki kez saça maske şeklinde uygulanır. Güzellik ve bakıma dair her şey bu yağın kökten uca uygulanmasıyla başlar. Streç film, folyo, poşet veya temiz bir havlu ile örtülmesi tavsiye edilir. Bu uygulama yapıldıktan sonra 2-4 saat arası veya tercihe bağlı 1 gece saçta bekletilerek doğal bir şampuan veya sabunla yıkanır. Kimyasal şampuanlarla yıkanması tercih edilmemelidir. Eğer evde doğal içerikli bir yıkayıcı yoksa tercihe bağlı duru su ile de saç yağdan arındırılır. Oldukça kolay akan bir yağdır. Saç derisine parmak uçlarıyla ufak masajlar yapılarak uygulanabilir.

Bu yağ saç köklerini güçlendirerek mevcut saçların dökülmesini engelleyebilir. Fakat yeniden saç çıkarma gibi bir mucizesi yoktur. Boyalı saçlar üzerinde renk değişikliğine sebep olabilir. Bundan dolayı saçında kimyasal işlem ve boya olan kişilerin kullanılması tavsiye edilmemektedir. Boya, keratin botoks, perma veya Brezilya fönü gibi uygulamalar kimyasal işlemlerdir. Kimyasal işlem yapılan saça kimyasal bakımların yapılması gerekir. Doğal olan ve herhangi bir kimyasal işleme maruz kalmayan saçlarda bu gibi doğal yağlar çok daha ciddi faydalar göstermektedir. Amla yağının iki farklı rengi vardır. Açık yeşil olan açık tonlu saçlar için kullanılmaktadır. Koyu yeşil olan ise koyu renkli saçlar için hazırlanmış bir karışımdır. Amla yağı saçınızın yumuşayarak daha ipeksi ve dolgun durmasını ayrıca ısıya karşı duyarlı hale gelerek kolay şekil almasını da sağlar.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu