Burçlar

Burçlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler Şeyler!

Burçlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler Şeyler! Bir insanın burcu, onun Güneş burcudur. Astrolojide tüm gök cisimleri epliktik bir daire içinde konumlandırılır. Güneş, döngüler boyunca bu dairede ilerler. Gezegenler de öyle…

Burçlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler Şeyler! Güneş ve gezegenlerin konumları ise sizin burcunuzu belirler. Astrolojideki 12 burç, 12 aya göre sınıflandırılır. Her bir ay, bir burcu temsil eder. Her burç, 30 derecelik açı ile gösterilir. Tüm burçlar, 360 derecelik bir daireyi meydana getirir. Burçlar Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Kova, Balık, Akrep, Terazi, Oğlak ve Yay isimleri ve kendine özgü sembolleri ile gösterilir.

Burçlar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Her burcun, kendine has özellikleri vardır. Her bir burcun olaylar karşısında verdiği tepkiler farklıdır. Her burç, insanın ruhsal yolculuğunda uğradığı durakları gösterir. Ruhsal yönden geliştikçe, burçların farklı özellikleri aktive olur. Bu özellikler bazen size dayanılmaz zorluklar yaşatır, bazen de sizi ödüllendirir.

Burçlar, dünyanın ana elementlerine göre dört farklı gruba ayrılır. Bunlar; ateş, toprak, hava ve sudur. Ateş, ruh ve enerjiyi simgeler. Bu grubun burçları enerji ve ruh üzerinde deneyim kazanırlar. Toprak elementi, maddiyatı ve güvenliği simgeler. Toprak grubu burçları da dünyadaki yaşamlarında, güvenlik ve maddi değerler üzerine ders görürler. Hava elementi, akıl ve iletişimi temsil eder. Hava grubu burçları, akıl ve zihinle ilgili konular ile iletişim konusunda kendilerini geliştirirler. Su elementi duyguları simgeler. Su grubu burçları ise duygular üzerinde çalışırlar.

Astrolojide kullanılan bir diğer unsur ise burçların tepkileridir. Her burç için 3 temel tepki vardır. Bunlar; yaratıcı, sabit ve değişken tepkilerdir. Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak yaratıcı burçlardır. Onlar yeniyi yapanlar, öncülerdir. Boğa, Aslan, Akrep ve Kova sabit burçlardır. Onlar dayanıklı ve kararlıdır, merkezi bir güç oluştururlar. İkizler, Başak, Balık ve Yay değişken burçlardır. Onlar değişime uyum sağlar, olaylar karşısında esneyip değişerek ilerlemeyi sağlarlar. Burçlar, bu tepkilere uygun davranmayı öğrendikçe ruhsal olarak gelişirler. Örneğin, bir Yengeç burcu, harekete geçerek öncü olmaya başladığında, ruhsal olarak da gelişmeye başlar. Bir Balık burcu, değişim karşısında esneklik gösterdikçe büyür ve gelişir. Burçlar bu tepkiler üzerinde çalışarak ruhsal büyümelerine katkı sağlayabilirler.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu