Güzellik

Sağlıklı ve Canlı Saçlar İçin 7 Öneri

 

Sağlıklı ve gür saçlara mı kavuşmak istiyorsunuz? Sizlerin istediğiniz saçlara kavuşmasını sağlamak için sağlıklı ve canlı saçlar için 7 öneri paylaşıyoruz.

  1. Su Sıcaklığına Dikkat Edin

Saçlarınızı yıkarken çok sıcak su ile yıkamayın. Ilık su ile saçlarınızı masaj yaparak yıkamanız hem kırıkları azaltacak hem de saç kopmalarının önüne geçmenizde size yardımcı olacaktır.

  1. Saçlarınızı Hava Koşullarına Karşı Korumayı Unutmayın

Hava koşullarına karşı saçlarınızı koruyun. Rüzgar, yağmur ve güneşe karşı her zaman saçlarınızı nemlendirin.

  1. Şampuan Seçimine Dikkat

Şampuanınızı seçerken saç bakımı konusunda başarılı olan ve içerisinde sülfat, paraben gibi maddeleri içermeyen doğal şampuanları seçmeye özen gösterin. Bu maddeler saçlarınızın kurumasına ve zamanla yıpranmasına neden olurlar.

  1. İnce, Organik Saç Kurulama Havlusu Seçin

Duştan sonra saçlarınızı kurularken her zaman kalın havlu yerine ince organik pamuklu havluları tercih edin. Kalın havlular saçlarınızın kırılmasına ve kopmasına neden olacaktır.

  1. Saçlarınızı Her Gün Yıkamayın

En önemli saç bakım yöntemleri arasında saç yıkama sıklığı yer almaktadır. Her gün saç yıkamak saçınızın yağ dengesinin bozulmasına ve kurulaşarak cansızlaşmasına neden olur. Bunun yerine kuru şampuan ya da talk pudrası kullanarak saçlarınızın temiz görünmesini sağlayabilirsiniz. İdeal saç yıkama aralığınız 3 – 4 güne bir olmalıdır.

  1. Saç Şekillendirici ve Fön Kullanımını Azaltın

Saçlarınızı doğal bir şekilde şekillendirmenizi sağlayan yöntemleri tercih ederek saçlarınızın kırılmasının ve cansız görünmesinin önüne geçebilirsiniz.

  1. Saçlarınızı Sirke İle Canlandırın

Saçlarınızı canlandırmak için sirke ile saç bakımı yapabilirsiniz. Saçlarınıza şampuan ve saç bakım kremi uyguladıktan sonra bir yemek kaşığı sirkeyi saçlarınızın uçlarına uygulayarak karıştırın. Duştan çıkmadan önce saçlarınızı durulayın. Böylelikle saçınızın daha parlak ve bakımlı görünmesini sağlarsınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu