Güzellik

5 Adımda Dudak Bakımının Püf Noktaları

 

Dudaklarınıza bakım yapmak istiyorsanız; size evde uygulayabileceğiniz 5 adımda dudak bakımının püf noktaları hakkında bilgi vereceğiz.

  1. Bol Su İçin

Her ne kadar su içmek dudak bakımı ile alakasız gibi görünse de vücudumuzun temel nem dengeleyicisi olan sudan mahsur kalmak dudaklarınızın çatlamasına neden olacaktır. Dudaklarınızın çatlamamasını istiyorsanız mutlaka günde en az 2 litre su için. Aynı zamanda çok sıcak ya da soğuk ortamlarda bulunmaya özen gösterin.

  1. Dudaklarınızı Nemlendirmeyi İhmal Etmeyin

Dudaklarınızın dış görünümünü en çok etkileyen faktör nemdir. Dudaklarınızı nemlendirmeyi ihmal ederseniz dudaklarınız çatlayacak ve hoş olmayan bir görünüm ortaya çıkacaktır. Dudak nemlendiricinizi satın alabileceğiniz gibi evde Hindistan cevizi yağı ile nemlendirici hazırlayabilir ve doğal yöntemler ile dudaklarınızı nemlendirebilirsiniz. Yine zeytinyağı veya vazelin ile de maliyeti son derecede düşük olan bir dudak bakımı ürününü evde oluşturabilirsiniz.

  1. Ölü Hücrelerden Kurtulun

Dudaklarınız kuruduysa ve ölü hücreler oluştuysa bu durumda bu ölü hücrelerden kurtularak pürüzsüz dudaklar elde edebilirsiniz. Pürüzsüz dudak elde edebilmek için diş fırçanızla yavaş hareketler ile dudaklarınızı fırçalayın. Bu işlemin ardından dudaklarınızı iyice nemlendirin.

  1. Dudaklarınızı Soğuk ve Rüzgarlı Havalardan Koruyun

Özellikle kış aylarında dudaklarınızda çok fazla çatlak oluşuyor olabilir. Bu durumun önüne geçmek için soğuk ve rüzgarlı havadan dudaklarınızı koruyacak ve adeta bariyer görevi yapacak bir tarif ile karşınızdayız. Kakao yağı ile dudaklarınızı hem rüzgardan koruyabilir hem de ihtiyacı olan nemi sağlayabilirsiniz.

  1. Dudaklarınızın Su İle Uzun Süre Temas Etmemesini Sağlayın

Dudaklarınızın uzun süre su ile temas etmesi de çatlamasına ve ölü hücrelerin oluşmasına neden olabilir. Bu durumdan kurtulmak için mutlaka jojoba yağı ve E vitamini içeren dudak bakım ürünleri kullanın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu