Güzellik

Tarçın ile Yapabileceğiniz Maske Tarifleri

Tarçın ile Yapabileceğiniz Maske Tariflerini sizlerle paylaştık. Tarçın maske tarifleri alanında önemli karışımlar öne çıkar. Bu karışımlar doğal oldukları için cilt yüzeyinde herhangi bir zararlı etkiye de neden olmazlar.

Tarçın ile Yapabileceğiniz Maske Tariflerini sizler için araştırdık. Tarçın maske tarifleri alanında yoğurt ile karıştırılmış tarçın maskesi öne çıkar. Buna bir tutam da bal ekleyerek çok iyi bir karışım elde etmiş olursunuz. Özellikle yoğurt çok besleyici ve cilde de iyi gelen bir gıdadır. Tarçın ile karıştırıp bir kıvam elde edip cilde uygulayabilirsiniz. Maske olarak cilt yüzeyinde 15 ya da 20 dakika durması gerekir. Daha sonra ılık su ile yıkayıp çıkarabilirsiniz. Bu maske ile cilt ışıl ışıl ve parlak bir görünüm kazanacaktır.

Traçın ve Aloe Vera Maskesi

Tarçın ve aloe vera maskesi ile yüzde mevcut olan tüm deforme durumlarından en kısa sürede kurtulmak artık mümkün. Bunun için kıvamında olan bir karışıma ihtiyaç duyulur. Bu karışım her gün düzenli olarak cilde uygulanırsa eğer ciltteki dökülmeyi de anında önler. Üstelik ciltte mevcut olan tüm sivilce ve siyah nokta gibi oluşumların da anında önüne geçer. Cildin gözeneklerini açtığı için cilt nefes alır. Ciltte mevcut olan gözeneklere birçok kir ve bakteri girebilir. Ancak bu maske ile tüm kir ve bakterilerden tek seferde kurtulmak artık mümkün. Üstelik cilt için herhangi bir yan etki durumu da meydana gelmez.

Limon ve Tarçın Maskesi 

Limon tarçın maskesi ile cilt şimdi daha sağlıklı ve sıkılaşmış olacaktır. Özellikle cildin gerilmesinde etkili olan bir içeriğe sahiptir. Cildi gererken kendini toparlamasına da yardımcı olur. Oldukça sağlıklı maske çeşitleri arasında yer alır. Yoğun bir içeriğe sahiptir. İçerdiği yoğun oranı sayesinde derinlemesine cildi onarır. Çok kısa süre içinde cilde etkisi meydana gelir. Her yaş grubunun uygulayabileceği bir maske çeşididir. Sağlıklı olduğu için herhangi bir yan etkisi meydana gelmez. Alerjik bir reaksiyonun yaşanması da söz konusu olmaz. İçerdiği sağlıklı malzeme ile tüm cilt sorunlarına iyi gelir. Limon ve tarçın maskesi olarak cildi derinlemesine onarıp tüm cilt sorunlarını ortadan kaldırır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu